Reklama

Tragedia w Zalasewie. Krewny rodziny odmówił pochówku bliskich

, 21 listopada 2022
Tragedia w Zalasewie. Krewny odmówił pochówku rodziny
fot. Swarzędz LIVE

W poznańskiej prokuraturze pojawił się krewny czteroosobowej rodziny, której ciała odkryto w pożarze domu w Zalasewie. Mężczyzna przyjechał z Niemiec. Jak podało Radio Poznań – odmówił organizacji pogrzebu zmarłych. Śledczy nie mówią o przyczynach jego decyzji.

Reklama

Przypomnijmy, że do pożaru domu jednorodzinnego w Zalasewie doszło w nocy z 10 na 11 października. Strażacy po wejściu do płonącego budynku odkryli ciała czteroosobowej rodziny – rodziców i dwójki dzieci. Małżeństwo wróciło do Polski z Niemiec po wielu latach nieobecności.

Poznańska prokuratura wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. Śledczy informują, że wciąż biorą pod uwagę dwa scenariusze – tzw. samobójstwo rozszerzone lub udział w zdarzeniu osób trzecich.

Prokuratura nadal czeka na szczegółowe wyniki sekcji zwłok członków rodziny. Na razie udało się ustalić wyłącznie, jak zginął 9-letni chłopiec.

Co wiadomo w sprawie? Czytaj więcej na Swarzędz LIVE:

Krewny nie zorganizuje pogrzebu rodziny

W poniedziałek, 21 listopada Radio Poznań poinformowało o nowym aspekcie tej sprawy. W prokuraturze pojawił się jakiś czas temu bliski zmarłych. Mężczyzna przyjechał do Poznania z Niemiec.

Krewny odmówił organizacji pogrzebu rodziny z Zalasewa. Prokuratura nie wspomina o powodach tej decyzji. Śledczy spróbują więc skontaktować się z matką zmarłego mężczyzny. Prawdopodobnie skorzystają z pomocy niemieckich służb, ponieważ kobieta jest starsza i przebywa w niemieckim DPS.

Jeśli nikt z rodziny nie zdecyduje się zorganizować pochówku zmarłych – odbędzie się on na koszt Skarbu Państwa.

Odwiedź stronę >> Swarzędz LIVE << na Facebooku i bądź na bieżąco

Reklama