Reklama

Zmiany w komunikacji miejskiej na Wszystkich Świętych. Utrudniony dojazd do Poznania

, 30 października 2022
fot. Pixabay.com

W tym roku 1 listopada wypada we wtorek, ale na zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej należy się tradycyjnie przygotować już kilka dni wcześniej. Zmienionymi trasami jeździ kilka linii autobusowych. Z dłuższym niż zwykle czasem dojazdu muszą się także liczyć osoby podróżujące do Poznania.

Reklama

W dniach 29 października – 2 listopada możliwe będzie wystąpienie opóźnień na liniach dojeżdżających do Poznania (wzmożony ruch w rejonie cmentarza na Miłostowie).

– ostrzega w komunikacie UMiG Swarzędz.

Czytaj także: Burmistrz Swarzędza o węglu: powinniśmy pomóc mieszkańcom

Dotyczy to oczywiście miejskich linii autobusowych, ale na dłuższy niż zwykle dojazd do Poznania muszą się nastawić także kierowcy samochodów. Trasa prowadzi obok cmentarza na Miłostowie, a tam, na co dzień dwupasmowa droga jest zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Na wyłączonym z ruchu lewym pasie przygotowane zostały miejsca do parkowania.

W tym czasie przy wjeździe na cmentarz od strony ul. Warszawskiej dla bezpieczeństwa obowiązywać będą ograniczenia ruchu i parkowania oraz wyznaczona będzie przestrzeń do zatrzymania się do jednej minuty

– podaje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

Szczególnie uważać należy na pieszych. Przez ul. Warszawską zostały wytyczone dwa naziemne przejścia, będące pod stałą kontrolą policji.

Zwężenie Warszawskiej zostanie utrzymane (w stronę centrum) również 2 listopada.

Zmiany dotyczą także ulicy Gnieźnieńskiej w Poznaniu. Cytując za ZDM Poznań:

ul. Gnieźnieńska w dniach od 29 do 31 października będzie jednokierunkowa od zakładów „Nivea” do ul. Bałtyckiej, a 1 listopada jednokierunkowa na całym odcinku od ul. Gdyńskiej do ul. Bałtyckiej. Na lewym pasie ul. Gnieźnieńskiej dostępne będą miejsca parkingowe: w dniach 29-31 października od „Nivea” do ul. Bałtyckiej, a dnia 1 listopada od ul. Gdyńskiej do Bałtyckiej.

Zmiany na Wszystkich Świętych także w Swarzędzu

Inaczej jeździ się obecnie również w rejonie cmentarza w Gortatowie. Nowa organizacja ruchu zostanie utrzymana do 2 listopada włącznie. W pobliżu nekropolii nie ma możliwości wyjazdu z ul. Cmentarnej na Cieszkowskiego. Objazd jest wytyczony ulicą Słowackiego, w tej chwili jednokierunkową na odcinku od Cmentarnej do Ronda Leszka Grajka.

To z kolei prowadzi do zmian tras na liniach autobusowych 491, 492 i 499.

To nie koniec. Do Wszystkich Świętych zmienioną trasą kursuje też linia 412. Jest to spowodowane zamknięciem kierunku w stronę Ronda Śródka na ul. Gnieźnieńskiej. Autobusy kursują ul. Bałtycką, a następnie Gdyńską.

Poza tym we wtorek, 1 listopada komunikacja miejska będzie funkcjonowała według świątecznego rozkładu jazdy, ale linie 401, 405 i 412 zostaną wzmocnione dodatkowymi autobusami.

Sprawdź również: Nowy scenariusz tragedii w Zalasewie? Śledczy zbadają ten wątek

Reklama