Reklama

Strażacy z Antoninka protestują. Chodzi o nowego zastępcę dowódcy

, 12 lutego 2022
Źródło: ZZS "Florian" Wielkopolska

Jednostka JRG3 mieszcząca się tuż za granicami Swarzędza rozpoczęła w ostatnich dniach akcję protestacyjną. Strażacy nie zgadzają się z polityką kadrową komendanta straży pożarnej w Poznaniu.

W czwartek rozpoczął się protest strażaków pełniących służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu, która swoją siedzibę ma w poznańskim Antoninku. Gmina Swarzędz znajduje się w obszarze zabezpieczanym przez ratowników pracujących w tej jednostce.

Czytaj też: 1000 zł mandatu dla kierowcy BMW. W aucie brakowało… reflektorów

Protest w JRG3: przyczyny

W proteście biorą udział strażacy ze Związku Zawodowego Strażaków „FLORIAN, NSZZ Pracowników Pożarnictwa, ale także pozostali strażacy z JRG3, którzy nie są zrzeszeni w związkach. W jednostce doszło niedawno do zmiany na stanowisku zastępcy dowódcy i ten fakt wydaje się być główną przyczyną protestu.

Przyczyny protestu:
1. Niezrozumiała i irracjonalna polityka kadrowa Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu
2. Przeniesienie do innej jednostki, oddanego służbie i cieszącego się dużym autorytetem
u podległych mu strażaków zastępcy dowódcy JRG 3.
3. Nie liczenie się z opinią strażaków JRG 3, oraz jednostek Ochotniczych Straży
Pożarnych, Zakładów pracy i gmin z rejonu działania operacyjnego JRG 3.
4. Mianowanie na to stanowisko odwołanego z niejasnych przyczyn byłego Komendanta
Powiatowego PSP w Obornikach.

– informuje Związek Zawodowy Strażaków „Florian”.

Protestujący strażacy przedstawiają tylko jedno żądanie: przywrócenia do służby w JRG 3 dotychczasowego zastępcy dowódcy jednostki.

Czytaj też: Swarzędzcy policjanci uratowali dwie starsze osoby

Czy mieszkańcy Swarzędza są bezpieczni?

Jednostka JRG3 obejmuje swoim obszarem działania m.in. gminy Swarzędz, Kostrzyn czy Pobiedziska. To strażacy z tej jednostki PSP, wraz z druhami z jednostek ochotniczych, dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Swarzędza. Powodów do niepokoju w związku z protestem nie ma – jego forma nie wpływa na pracę ratowników.

– Podjęta akcja jest inicjatywą oddolną z pełnym poparciem strażaków pełniących tam służbę. Protest polega na oflagowaniu strażnicy oraz pojazdów pożarniczych

– poinformował w komunikacie Józef Kuliński, przewodniczący Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „FLORIAN”.

Reklama