Reklama

Swarzędzcy policjanci uratowali dwie starsze osoby

, 8 lutego 2022
Sierż. sztab. Rafał Halama i post. Monika Gościak
źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Para funkcjonariuszy policji ze swarzędzkiego komisariatu w krótkim czasie pomogła dwóm starszym osobom, które potrzebowały pilnej pomocy medycznej. Policjanci pokazali, że gotowi są udzielać także tego rodzaju wsparcia.

W styczniu sierż. sztab. Rafał Halama i post. Monika Gościak z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Swarzędzu uczestniczyli w dwóch pilnych interwencjach, które ocaliły życie 60-letniej kobiety i 80-letniego mężczyzny.

Czytaj też: Chcesz zmienić piec w Swarzędzu? Ruszył nabór na dofinansowania od powiatu poznańskiego

Swarzędz: starsza kobieta reanimowana na ulicy

– Do  pierwszego zdarzenia doszło 13 stycznia br. późnym wieczorem. Dyżurny Komisariatu Policji w Swarzędzu, na jednej z kamer monitoringu, zauważył kobietę, która upadła na chodnik. Policjanci natychmiast wybiegli z jednostki, aby udzielić jej pomocy. Okazało się, że kobieta jest nieprzytomna, lecz ma wyczuwalne tętno. W pewnym momencie zauważyli, że kobieta przestała oddychać. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia, mundurowi skutecznie prowadzili swoje działania, co doprowadziło do przywrócenia jej funkcji życiowych

– relacjonuje mł. asp. Marta Mróz z Komendy MIejskiej Policji w Poznaniu.

80-latek z krwawiącą raną – pomogli policjanci

Zaledwie kilka dni później, 17 stycznia, ten sam patrol dostał zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który uciekł ze szpitala w trakcie badań i ma problemy z pamięcią. Policjanci pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania 80-latka, jednak nikt nie otwierał drzwi. Podczas sprawdzania okolicy i rozmów z sąsiadami mundurowi trafili na członka rodziny pacjenta – miał on klucze do mieszkania.

Czytaj też: 1000 zł mandatu dla kierowcy BMW. W aucie brakowało… reflektorów

– Funkcjonariusze wraz z nim weszli do środka, a wewnątrz zastali rannego 80-latka. Z jego dłoni silnie sączyła się krew. Mundurowi bez chwili wahania opatrzyli mu ranę, a następnie wraz bliską jemu osobą pomogli dotrzeć mu szybko do szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc. Policjanci w trakcie tych interwencji po raz kolejny udowodnili, że pomaganie mają we krwi, a mieszkańcy zawsze mogą na nich liczyć

– podsumowuje mł. asp. Marta Mróz.
Sierż. sztab. Rafał Halama i post. Monika Gościak
źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Reklama