Reklama

Policjant wracał z pracy do domu i zauważył poszukiwaną. Postanowił działać

, 25 października 2022
sierż. sztab. Rajmund Hołderny, źródło: KMP Poznań

Policjant ze swarzędzkiego komisariatu wracał do domu po służbie i na dworcu autobusowym zauważył kobietę, która przypominała osobę poszukiwaną. Okazało się, że stróż prawa się nie pomylił.

Reklama

Sierżant sztabowy Rajmund Hołderny na co dzień pracuje jako dzielnicowy w Komisariacie Policji w Swarzędzu. Rejon, który znajduje się pod jego opieką to wsie Zalasewo i Garby. 30 wrześnie wracał po służbie do domu.

Czytaj też: Swarzędzkie szkoły wyróżnione w prestiżowym konkursie. Przyznano nagrody finansowe

– Podczas oczekiwania na autobus na jednym z dworców MPK w Poznaniu zauważył kobietę, która rysopisem przypominała osobę poszukiwaną. Funkcjonariusz postanowił przyjrzeć się jej bliżej. Po chwili nie miał już żadnych wątpliwości

– relacjonuje Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Z dworca do więzienia

Mundurowy natychmiast zaczął działać – zadzwonił do dyżurnego komendy, a następnie zatrzymał kobietę i czekał z nią na przyjazd wsparcia. Na miejscu pojawił się radiowóz z funkcjonariuszami, którzy sprawdził tożsamość kobiety w policyjnych systemach.

– Okazało się, że 27-latka jest poszukiwana do odbycia kary ponad 3 miesięcy pozbawienia wolności. Osoba została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu, gdzie najbliższy czas spędzi za więziennymi kratami

– wyjaśnia Łukasz Paterski z KMP w Poznaniu.

Jak dodają policjanci, to nie pierwszy przypadek, kiedy funkcjonariusz interweniuje, mimo że jest po godzinach służby. Na Swarzędz LIVE informowaliśmy o mundurowym ze Swarzędza, który podczas robienia zakupów zatrzymał złodzieja – „Swarzędzki policjant robił zakupy z rodziną i… zatrzymał złodzieja”.

sierż. sztab. Rajmund Hołderny, źródło: KMP Poznań

Reklama