Reklama

Swarzędzki policjant robił zakupy z rodziną i… zatrzymał złodzieja

, 6 września 2022
Asp. sztab. Łukasz Wójcicki, źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Stróż prawa ze swarzędzkiego komisariatu będąc po godzinach pracy zatrzymał sklepowego złodzieja i udowodnił, że policjantem jest się nie tylko na służbie.

Pod koniec sierpnia asp. sztab. Łukasz Wójcicki razem z rodziną robił zakupy w jednej z poznańskich galerii handlowych. Był po godzinach służby, ale zauważył jak z drogerii wybiega mężczyzna i usłyszał, że ukradł on perfumy.

Czytaj też: Swarzędz: starszy mężczyzna pobity w autobusie. Sprawca dobrze znany policji

– Reakcja policjanta była natychmiastowa. Niezwłocznie wyszedł naprzeciw uciekającemu z fantami w rękach złodziejowi, uniemożliwiając mu tym samym dalszą drogę ucieczki. Następnie sprawnie obezwładnił mężczyznę

– przekazuje sierż. szt. Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Skradzione perfumy warte ponad 1000 zł

Na miejscu pojawił się patrol policji, 37-letni sprawca kradzieży został zatrzymany. Okazało się, że ukradł kilka opakowań perfum wartych razem ponad tysiąc złotych. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia – o wysokości kary zdecyduje sąd.

– To już kolejne zdarzenie, gdzie policjanci udowadniają, że na służbie jest się 24 godziny na dobę. Nawet w czasie wolnym podejmują skuteczne działania, aby egzekwować przestrzeganie prawa

– podsumowuje sierż. szt. Łukasz Paterski.

Reklama