Reklama

Swarzędzkie szkoły wyróżnione w prestiżowym konkursie. Przyznano nagrody finansowe

, 22 października 2022
Dyrektor SP 1 w Swarzędzu, Elżbieta Nawrocka (trzecia od lewej), źródło: UMWW

Zakończył się tegoroczny konkurs o tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku. Spośród 84 placówek, które wzięły udział w rywalizacji, wysokie pozycje zajęły dwie szkoły ze Swarzędza.

Reklama

W piątek, 21 października, odbyła się uroczysta gala wieńcząca 6. edycję konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku 2022”. Wyróżnienia i nagrody laureatom wręczyli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak, Małgorzata Waszak-Klepka – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Paulina Stochniałek – Członek Zarządu Województwa.

Wielkopolska Szkoła Roku 2022: SP 1 i SP 3 z nagrodami

Wśród nagrodzonych placówek znalazły się dwie szkoły ze Swarzędza – to Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica i Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Noblistów. Razem w konkursie brały udział 84 szkoły.

– Chcemy podziękować za tę niezwykłą pracę, zarówno organizatorom, dyrektorom, kadrze zarządzającej szkołami, jak i nauczycielom, którzy zmagają się z tym, jak uczciwie przekazywać wiedzę o świecie, nie ideologizując przekazu i dając szansę wyboru, a jednocześnie mierząc się z wymaganiami rodziców i emocjami uczniów

– powiedział podczas gali Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

SP 1 w Swarzędzu otrzymała tytuł laureata konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku 2022” i nagrodę w wysokości 10 000 zł – znalazła się tym samym w gronie 5 najlepszych szkół w regionie jako jedyna podstawówka.

– To sukces, na który składa się praca i ogromne zaangażowanie wielu osób: nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, rodziców oraz uczniów. Serdecznie wszystkim dziękujemy. To my wszyscy, każdego dnia sprawiamy, że Jedynka jest wyjątkowa!

– czytamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu.

SP 3 w Swarzędzu otrzymała konkursowe wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 7 500 zł.

Czytaj też: Jodek potasu w gminie Swarzędz. Znamy listę punktów dystrybucji tabletek

Organizatorem konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku” jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, odbywa się on od 6 lat. W piątek podsumowano również konkurs o tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku – wśród wyróżnionych nie znaleźli się pracownicy swarzędzkich szkół.

Reklama