Reklama

Burmistrz Swarzędza nominowany do Osobowości Roku. Dziękuje i prosi, żeby na niego nie głosować, ale wesprzeć WOŚP

, 15 stycznia 2023
Burmistrz Swarzędza nominowany do Osobowości Roku. Dziękuje i prosi, żeby na niego nie głosować, ale wesprzeć WOŚP
fot. Facebook/Marian Szkudlarek - Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Jak co roku dzienniki regionalne Polska Press wybierają Osobowości Roku w swoich województwach. Wśród nich jest także „Głos Wielkopolski”. Nominowany został Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza. Dziękuje kapitule plebiscytu, ale jednocześnie apeluje, żeby na niego nie głosować. Wiąże się to z wydatkami, a burmistrz prosi, żeby zamiast tego – wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Reklama

„Za szybkie i sprawne dystrybuowanie węgla z rządowego programu dla mieszkańców swojej gminy” – tak „Głos Wielkopolski” uzasadnia nominację do tytułu „Osobowości Roku 2022” w powiecie poznańskim dla Mariana Szkudlarka, burmistrza Swarzędza. Plebiscyt jest cykliczną akcją prowadzoną przez wszystkie dzienniki zrzeszone w Polska Press. Zagłosować w nim można wysyłając SMS-y lub internetowo. Jedno i drugie jest jednak płatne.

Sprawdź również: Swarzędz pierwszą gminą powiatu, która rozpoczęła dystrybucję węgla. Wiemy, ile wniosków zostało już złożonych

Burmistrz dziękuje za nominację, ale prosi o nieoddawanie głosów

Do nominacji odniósł się już burmistrz Szkudlarek:

Szanowni Państwo, Głos Wielkopolski uznał, że i moja skromna osoba zasłużyła na udział w plebiscycie na Osobowość Roku… Bardzo dziękuję Wysokiej Kapitule za nominację. Do wszystkich Państwa zwracam się jednak z prośbą, by nie zaprzątać sobie głowy zabawą w głosowanie, a ewentualne związane z tym wydatki przekazać na WOŚP

– napisał na Facebooku.

Czytaj też: WOŚP Swarzędz. Sztab opublikował program wydarzeń

„Osobowość Roku 2022”: na czym polega plebiscyt?

Głosowanie w plebiscycie na „Osobowość Roku 2022” rozpoczęło się 11 stycznia. Jak tłumaczy „Głos Wielkopolski” – kandydatów nominuje kolegium redakcji pod przewodnictwem redaktora naczelnego. Nominacje zostały ogłoszone w dniu startu głosowania, a teraz mogą je dodawać także czytelnicy.

Kategorii konkursowych jest pięć. To:

 • kultura,
 • działalność społeczna i charytatywna,
 • biznes,
 • polityka, samorządność i społeczność lokalna,
 • nauka.

Poza kategorią „nauka” (tutaj lista kandydatów jest jedna dla całej Wielkopolski) głosowanie odbywa się na razie na poziomie miast na prawach powiatów i powiatów województwa. Laureaci wszystkich kategorii awansują do finałowego głosowania na „Osobowość Roku Wielkopolski 2022”, a ci, którzy zwyciężą przejdą do ostatniego etapu, czyli wyboru „Osobowości Roku Polski 2022”.

Ile kosztuje głosowanie? Ci którzy chcą oddawać głosy SMS-em muszą się liczyć z wydatkiem 3,69 zł za każdy. Można głosować również „kliknięciami”, ale i to jest płatne. Konieczny jest zakup „kredytów”.

Kredyty zdobywasz wykupując dostęp do e-wydań Głosu Wielkopolskiego i treści cyfrowych Głosu Wielkopolskiego Plus

– informuje gazeta.

Wśród opcji jest wykupienie dostępu od 5 do 50 dni. Najtańsza opcja kosztuje 18,45 zł i upoważnia do oddania 5 głosów, a najdroższa – 184,50 zł i daje 50 głosów.

Strona kandydatury burmistrza Szkudlarka jest dostępna: TUTAJ. Jak na razie jego apel przynosi efekty – w niedzielę, 15 stycznia wieczorem oddanych głosów wciąż jest 0.

Plebiscyt „Osobowość Roku 2022”: nominowani Swarzędz

Poza Marianem Szkudlarkiem w plebiscycie nominowanych jest jeszcze siedmiu innych kandydatów z gminy Swarzędz. Poniżej prezentujemy listę wraz z uzasadnieniem kapituły plebiscytu.

W kategorii „Kultura”:

 • Roksana Polska-Batorska za: „nagranie utworu „Małe wino”, który dostał się do pre-nominacji „Fryderyki 2022” oraz pracę nad swoją debiutancka płytą”.

W kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”:

 • Wiesław Zaporowski, jeden z prezesów i założycieli Koła Unia 100 za: „działalność społeczną, polegającą na organizacji spotkań ze sportowcami, zamieszkującymi obecnie Swarzędz lub gminę Swarzędz, a także za organizację akcji i imprez upamiętniających byłych sportowców rodem ze Swarzędza”,
 • Krzysztof Chudecki, trener, pięściarz, właściciel Akademii Boksu za: „organizację gal, w tym także charytatywnych”,
 • Remigiusz Błachnio, fotograf za: „fotografowanie i tworzenie profilu Szwendacz Swarzędzki na Facebooku i Instagramie, fotografowanie bardziej i mniej znanych miejsc gminy, tworzenie miejskiej kroniki, którą z zaciekawieniem obserwują i o której rozmawiają mieszkańcy”,
 • Aleksandra Skraburska, założycielka i prezes Zarządu Fundacji Początek Świata za: „stworzenie w Swarzędzu Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Początek Świata, w którym powstała placówka edukacyjna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi i sprzężonymi w wieku 3-25 lat, rehabilitacja i wszechstronna terapia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, deficytami, zaburzeniami wieku rozwojowego oraz prowadzone są działania terapeutyczne zadedykowane członkom rodzin wychowanków i podopiecznych fundacji. W ciągu niespełna 12 miesięcy działalności centrum, z jego wsparcia skorzystało ponad 60 dzieci oraz ich najbliżsi”,
 • Dariusz Zieliński Wronka, wolontariusz w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu za: „organizację imprez integracyjnych, w tym Powiatowych Igrzysk dla osób z niepełnosprawnościami”.

W kategorii „Biznes”:

 • Grzegorz Marek, prezes firmy Drewno Garmat z Paczkowa za: „prowadzenie firmy zajmującej się wysoko cenionych produktów z drewna i otrzymanie tytułu Lidera Przedsiębiorczości”.

Reklama