Reklama

WOŚP Swarzędz. Sztab opublikował program wydarzeń

, 8 stycznia 2023
fot. Marcin Zieliński, źródło: WOŚP

W Swarzędzu już od kilku tygodni trwają przygotowania do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 29 stycznia 2023 r. Poznaliśmy program wydarzeń zaplanowanych na ten dzień w naszym mieście.

Reklama

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to stały punkt w kalendarzu imprez organizowanych w Swarzędzu. Wydarzenie co roku jest szczególne – ma charytatywny charakter, a mieszkańcy chętnie włączają się w pomoc i radosne świętowanie.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. Centrum wydarzeń będzie, jak zwykle, hala Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Swarzędzu przy ul. Św. Marcina 1. Organizatorem swarzędzkiego sztabu WOŚP jest Ośrodek Kultury w Swarzędzu, który przygotował bogaty program atrakcji. Nie zabrakło w nim tradycyjnych licytacji, a podczas jednej z nich sprzedane zostanie unikatowe Złote Serduszko. O godz. 20 będzie można zobaczyć światełko do nieba.

Zobacz też: WOŚP Swarzędz. Znamy szczegóły 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Swarzędz – program

10:00 – start Marszu Nordic Walking – Stadion Miejski
11:00 – start VIII Swarzędzkiego Biegu WOŚP – Stadion Miejski
11:10 – Swarzędzka Orkiestra Dęta
11:50 – Chór Męski Akord
12:10 – Sekcja tańca towarzyskiego dla dzieci Ośrodka Kultury
12:20 – Sekcje piosenki Ośrodka Kultury
13:10 – Sekcje tańca Ośrodka Kultury
14:00 – LICYTACJE
16:00 – koncert zespołu ERII
17:00 – LICYTACJE
20:00 – Światełko do nieba

31. Finał WOŚP – cel

Orkiestra gra tym razem, żeby pomóc pacjentom z sepsą.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zagażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami– tłumaczą swój wybór organizatorzy.

– tłumaczą swój wybór organizatorzy.

Reklama