Reklama

Wiadukt nad ul. Piaski zostanie rozebrany. Będą utrudnienia w dojeździe do Poznania

, 29 listopada 2022
źródło: GDDKiA

Wiadukt w ciągu ul. Poznańskiej w Swarzędzu zostanie wkrótce rozebrany, a w jego miejscu pojawi się nowa konstrukcja. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła, że ma zgodę na realizację tej inwestycji. O sprawie jako pierwszy poinformował Tygodnik Swarzędzki.

Reklama

Wiadukt nad ul. Piaski znajduje się w ciągu ul. Poznańskiej, będącą jednocześnie fragmentem drogi krajowej nr 92. Zarządca tego odcinka – GDDKiA – otrzymał decyzję „zezwolenia na realizację inwestycji drogowej”, która obejmuje rozbudowę swarzędzkiego wiaduktu.

Czytaj też: W Swarzędzu jest ciemniej. Gmina szuka oszczędności i wyłącza oświetlenie

– Rozbudowa obejmuje rozbiórkę istniejącego obiektu i wykonanie nowych podpór i konstrukcji nośnej spełniających obecne normy i wymagania techniczne

– informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Trasa do Poznania będzie zwężona

Wiadukt położony jest w miejscu newralgicznym dla swarzędzkiej sieci dróg – ul. Poznańska to kluczowa trasa dojazdowa do Poznania, a ul. Piaski usprawnia przeprawę między północną i południową częścią miasta, które podzielone jest drogą krajową i linią kolejową. Inwestycja planowana przez GDDKiA oznacza spore utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców – już teraz zapowiadane jest zwężenie ul. Poznańskiej do jednej jezdni, czyli dwóch pasów (obecnie do dyspozycji są cztery).

Czytaj też: Tragiczny wypadek w Swarzędzu: biegli orzekli przyczynę śmierci kierowcy

– W trakcie budowy ruch na drodze krajowej 92 zostanie utrzymany i będzie się odbywać jedną jezdnią, która na czas budowy stanie się jezdnią dwukierunkową

– potwierdzają przedstawiciele GDDKiA.

W tej chwili trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na przebudowę wiaduktu. GDDKiA chce wyłonić wykonawcę inwestycji w pierwszej połowie 2023 roku, a następnie podpisać z nim umowę, która według obecnych planów ma zakładać realizację inwestycji w ciągu 24 miesięcy od daty zawarcia porozumienia.

Reklama