Reklama

Tragiczny wypadek w Swarzędzu: biegli orzekli przyczynę śmierci kierowcy

, 16 listopada 2022
Śmiertelny wypadek w Swarzędzu: znana jest przyczyna śmierci kierowcy
fot. Swarzędz LIVE

Dotarliśmy do ustaleń biegłych i prokuratury dotyczących przyczyny śmierci kierowcy w wypadku do którego doszło w Swarzędzu. W sobotę, 5 listopada samochód jadący ulicą Poznańską wypadł z drogi, spadł z wiaduktu i dachował na ulicy Piaski. W wypadku zginął 46-letni Ukrainiec. Jak orzekli biegli – bezpośrednią przyczyną jego śmierci był uraz głowy. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów.

Reklama

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku w Swarzędzu doszło w sobotę, 5 listopada. Poruszający się ulicą Poznańską osobowy volkswagen wypadł z trasy, ściął znaki drogowe, a następnie spadł z wiaduktu i dachował na ulicy Piaski. Dwa dni po wypadku prokuratura poinformowała, że ofiarą wypadku był 46-letni obywatel Ukrainy. W czwartek, 10 listopada przeprowadzona została sekcja zwłok kierowcy. Teraz poznaliśmy jej wyniki i najnowsze ustalenia śledczych.

Więcej o wypadku pisaliśmy w tekstach:

Prokuratura o wypadku: uraz głowy i niezapięte pasy

Podczas oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok kierowcy biegły stwierdził obrażenia ciała, które powstały wskutek wypadku drogowego. Wstępne wyniki sekcji wskazują, iż przyczyną śmierci kierowcy był uraz głowy

– poinformowała Swarzędz LIVE Dobrosława Wodzisławska, prokurator rejonowa Prokuratury Poznań-Wilda.

W trakcie sekcji zabezpieczony został także materiał do badań na obecność alkoholu w organizmie i badań toksykologicznych. Ostateczna opinia biegłych zostanie wydana po ich otrzymaniu.

Eksperci sprawdzili również stan techniczny samochodu. Volkswagen okazał się być sprawny, więc ewentualna usterka nie mogła być przyczyną wypadku. To jednak nie koniec ustaleń.

Z zebranego materiału, jak również z badania sekcyjnego wynika, że kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa

– dodaje prok. Wodzisławska.

Śmiertelny wypadek w Swarzędzu: śledczy zabezpieczyli wideo

Krótko po wypadku w internecie pojawiło się wideo zarejestrowane przez kierowcę jadącego za volkswagenem kierowanym przez 46-latka. Pokazało ono przebieg tragedii.

Zobacz: Śmiertelny wypadek w Swarzędzu. Samochód spadł z wiaduktu, jest nagranie [WIDEO]

Zapisem zdarzenia dysponuje także prokuratura. W czasie dotychczasowego postępowania śledczy zabezpieczyli zapis z wideorejestratora. Ustalili, że do wypadku nie przyczynił się żaden z uczestników ruchu drogowego. Przesłuchali też świadka. To osoba udzielającą pomocy zmarłemu.

Odwiedź stronę Swarzędz LIVE na Facebooku i bądź na bieżąco:

Reklama