Reklama

W Rabowicach powstanie park edukacji ekologicznej. Będzie wierzbowy szałas i ogród deszczowy

, 7 kwietnia 2021
Projekt parku edukacji ekologicznej w Rabowicach
źródło: UMiG w Swarzędzu

Miasto chce zagospodarować jedną z działek w Rabowicach na miejsce, które będzie służyło edukacji ekologicznej. Innowacyjny projekt zostanie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, a mieszkańcy zyskają dodatkowy skrawek zielonej przestrzeni. Dodatkowo, najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą mogli oswajać się z coraz ważniejszą tematyką ekologii.

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu rozpoczął poszukiwania wykonawcy projektu nowego parku edukacji ekologicznej, który powstanie przy ul. Bukowej w Rabowicach.

Obiekt będzie zlokalizowany w sąsiedztwie budynku świetlicy i zostanie wyposażony między innymi w tablice edukacyjne, stół pokryty naturalną roślinnością, zestaw „Zabawa z wodą” i „Kuchnia błotna”, siedziska z pniaków i stolik drewniany, wierzbowy szałas, stację meteorologiczną, budki dla ptaków i domek dla owadów oraz ścieżkę sensoryczną z naturalnych materiałów

– informuje UMiG w Swarzędzu.

Zestawy „zabawa z wodą” i „kuchnia błotna” mają być edukacyjnymi zabawkami wykonanymi z naturalnych materiałów, do których użycia potrzebna będzie woda.

Ekologiczny plac zabaw w Rabowicach

Powierzchnia działki, na której powstanie park, liczy około 200 m2. Na tym metrażu znajdą się wspomniane już elementy placu zabaw pełniące jednocześnie funkcję edukacyjną. Poza tym stworzony zostanie ogród deszczowy, do którego będzie spływała woda m.in. z dachu świetlicy, a także łąka kwietna. Miasto zapewnia, że po wybudowaniu placu będą się na nim odbywać zajęcia edukacyjne oraz warsztaty o tematyce związanej z obiegiem wody w przyrodzie i retencją wody.

Czytaj też: Podpisano umowę na rozbudowę szkoły w Zalasewie. Wykonawcą Agrobex

W styczniu burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę na dofinansowanie tego projektu. Ze środków Unii Europejskiej miasto otrzyma blisko 110 tys. zł wsparcia. Magistrat ogłosił przetarg i do 26 kwietnia czeka na oferty od firm, które będą chciały się podjąć realizacji inwestycji.

Projekt eko-parku w Rabowicach
źródło: UMiG w Swarzędzu

Reklama