Reklama

Podpisano umowę na rozbudowę szkoły w Zalasewie. Wykonawcą Agrobex

, 13 marca 2021
Szkołę w Zalasewie rozbuduje firma Agrobex
źródło: UMiG Swarzędz

Mieszcząca się w Zalasewie Szkoła Podstawowa nr 1 wkrótce zostanie rozbudowana. Zakończyły się formalności związane z przetargiem, wybrano wykonawcę i podpisano umowę. Gmina Swarzędz zapłaci za inwestycję blisko 3,5 mln złotych.

Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Planetarnej w Zalasewie do niedawna była znana jako „gimnazjum w Zalasewie”. Po ostatniej reformie oświaty została przekształcona w podstawówkę. Pod koniec 2020 roku samorządowcy zdecydowali, że budynek w którym się mieści, musi zostać rozbudowany. W grudniu ogłoszono przetarg, wpłynęło 5 ofert, a za najkorzystniejszą uznano tę, którą złożyła firma Agrobex.

Co się zmieni?

Projekt rozbudowy zakłada powiększenie południowego skrzydła szkoły. Powstanie 6 dodatkowych sal lekcyjnych z zapleczami, łazienki i pomieszczenia pomocnicze. Zmodernizowany zostanie również istniejący fragment skrzydła – znajdą się tam świetlica, szatnie i toalety dla niepełnosprawnych.

– Zakres planowanej inwestycji obejmuje: rozbudowę, przebudowę budynku, dostosowanie instalacji wewnętrznych, zagospodarowanie terenu wokół budynku (chodniki, zieleń). Projekt zakłada zachowanie wysokości i szerokości istniejącego budynku, rozbudowa będzie dwukondygnacyjna, bez podpiwniczenia, dach czterospadowy, o takim samym kącie pochylenia jak dach istniejący – informuje Maciej Woliński z Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Układ pomieszczeń po rozbudowie zaplanowano w ten sposób, że na parterze nowo powstałej części budynku znajdą się 3 sale lekcyjne, gabinet logopedy, gabinet pielęgniarki, sanitariaty i pomieszczenia gospodarcze, natomiast na piętrze oprócz kolejnych 3 sal lekcyjnych będą m.in. pomieszczenia do nauczania indywidualnego.

Terminy i koszty

Termin, w którym zwycięzca przetargu zobowiązał się wykonać prace, to 230 dni czyli około 7 miesięcy. Należy jednak podkreślić, że czas ten zacznie biec od momentu przekazaniu Agrobexowi placu budowy. Umowa na realizację inwestycji została podpisana 11 marca 2021. Swarzędzki ratusz planuje zakończenie inwestycji na przyszły rok. Wykonawca zadeklarował, że realizacja rozbudowy będzie kosztowała miejską kasę 3 492 286,20 złotych.

Rysunek przedstawiający rozbudowywany fragment szkoły w Zalasewie
źródło: UMiG Swarzędz

Agrobex rozbuduje Szkołę Podstawową nr 1 w Zalasewie Zakończyła się procedura przetargowa mająca wyłonić wykonawcę…

Opublikowany przez Swarzędz Czwartek, 11 marca 2021

Reklama