Reklama

Śmiertelny wypadek w Swarzędzu. Samochód spadł z wiaduktu, jest nagranie [WIDEO]

, 6 listopada 2022
fot. Swarzędz LIVE

Pojawia się coraz więcej szczegółów dotyczących tragicznego wypadku w Swarzędzu. W sobotę, 5 listopada samochód osobowy spadł z wiaduktu na ulicę Piaski. W zdarzeniu zginął kierowca. W internecie pojawiło się nagranie z momentu, w którym doszło do wypadku. Pozwala ono również na oszacowanie prędkości z jaką poruszało się auto.

Reklama

NAJNOWSZE INFORMACJE: tożsamość kierowcy ustalona >>>

Do wypadku doszło w sobotę, 5 listopada wieczorem. Informowaliśmy o nim i publikowaliśmy zdjęcia z miejsca zdarzenia, jako pierwsi na stronie Swarzędz LIVE na Facebooku:

Zgłoszenie o wypadku dotarło do służb krótko po godz. 19. Według świadków zdarzenia osobowy volkswagen jechał ulicą Poznańską (DK92) w kierunku Poznania. Za przystankiem autobusowym, na wysokości wiodącej dołem ulicy Piaski wypadł z drogi, zahaczył o kilka znaków drogowych i banner reklamowy, następnie spadł ze skarpy i koziołkując znalazł się po drugiej stronie ulicy, na terenie zielonym pod wiaduktem. W wypadku zginęła jedna osoba – to kierujący autem mężczyzna. Jechał sam.

Czytaj więcej: Wypadł z drogi, spadł z wiaduktu. Tragiczny finał wypadku w Swarzędzu

Pojawiło się nagranie z wypadku w Swarzędzu

Świadkowie zdarzenia wspominali o wysokiej prędkości, z jaką miał się poruszać samochód. Nowe światło na sprawę rzuca jednak opublikowany przez portal ePoznań.pl filmik z momentu zdarzenia, nagrany przez kamerkę jadącego za volkswagenem auta.

Jak podaje portal – kamerka, którą zarejestrowano zdarzenie określa także prędkość samochodu, w którym jest zainstalowana. W tym przypadku nie przekraczała ona 70 km/h, a kierowca, który nagrał zdarzenie jechał za volkswagenem przez dłuższy czas. Widzimy również, że kierowca volkswagena nie skręcił na łuku drogi, ale pojechał prosto. Chwilę wcześniej samochód zaczął przyspieszał, ściął znaki drogowe, a krótko przed wypadnięciem z trasy zapaliły się światła stopu, co mogłoby wskazywać na próbę hamowania.

Służbom nie udało się uratować kierowcy osobowego volkswagena, który w sobotę wieczorem spadł z drogi krajowej nr 92 na ul. Piaski.
fot. Swarzędz LIVE

Reklama