Reklama

Szaleńczy rajd po centrum Swarzędza

, 13 czerwca 2021
Uszkodzone auto porzucono na parkingu ośrodka zdrowia
fot. Swarzędz LIVE

W nocy z soboty na niedzielę osobowe audi ścięło barierki na ul. Piaski. Kierowca z pasażerami porzucili auto i uciekli.

Około godz. 1:00 mieszkańców centrum Swarzędza obudziły huk i pisk opon. Na ul. Piaski kierowca osobowego audi, jadąc od strony pl. Niezłomnych, stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki przy przejściu dla pieszych, ściął również znak drogowy. Na jezdni znalazły się fragmenty karoserii pojazdu.

Świadkowie mówili, że samochód jechał bardzo szybko.

Uszkodzone auto zostało porzucone kilka metrów dalej – na parkingu ośrodka zdrowia przy ul. Piaski, naprzeciwko poczty. Jak udało nam się ustalić, kierowca i pasażerowie natychmiast zbiegli z miejsca zdarzenia. Biały samochód miał podwarszawskie numery tablic rejestracyjnych i prawdopodobnie był autem wypożyczanym „na minuty”.

Czytaj też: Seria pożarów w Swarzędzu. Policja: badamy sprawę, nie wykluczamy udziału osób trzecich

Na miejscu pojawiła się policja. Funkcjonariusze będą ustalać, kto jechał pojazdem. Na budynku ośrodka zdrowia zainstalowany jest monitoring, co może ułatwić pracę policjantom. Potrzebna była również interwencja straży pożarnej, ponieważ doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego auta, które strażacy zabezpieczyli.

Reklama