Reklama

Seria pożarów w Swarzędzu. Policja: badamy sprawę, nie wykluczamy udziału osób trzecich

, 9 czerwca 2021
Policja zajmuje się sprawą serii pożarów w Swarzędzu

W ostatnich dniach w Swarzędzu doszło do serii pożarów, o czym informowaliśmy na Swarzędz LIVE. Sprawą zajmuje się policja, mamy komentarz funkcjonariuszy.

W nocy z 4 na 5 czerwca swarzędzcy strażacy interweniowali siedmiokrotnie. Gasili m.in. pożary na terenie po Swarzędzkich Fabrykach Mebli, ale także pożar altany czy hałdy opon. Ogień wybuchał w krótkich odstępach czasu, dlatego zastępy z jednego zdarzenia jechały prosto na następne.

Sprawę bada policja

Policjanci ze swarzędzkiego komisariatu pojawili się na miejscu pożaru hałdy opon przy ul. Strzeleckiej. Ustalili, że w nocy doszło jeszcze do kilku innych – ok. 2 w nocy na ulicy Stawnej, ok. 3 w nocy na ulicy Wrzesińskiej, ok. 3.15 na ulicy Granicznej i ostatni w tym samym czasie na ulicy Wiankowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsca tych zdarzeń.

Czytaj też: Swarzędz: Lidl przechodzi metamorfozę. Co się zmieni?

– Swarzędzcy policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające, mające na celu określić przyczyny tych pożarów. Badana jest każda wersja, również ta, że zdarzenia te mogą mieć ze sobą związek. Funkcjonariusze nie wykluczają udziału osób trzecich. Powołano biegłego z zakresu pożarnictwa.

– informuje Dominika Pupkowska-Bral z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Do tej pory do Komisariatu Policji w Swarzędzu nie zgłosił się żaden pokrzywdzony pożarami.

Reklama