Reklama

Masz problem? Napisz na Instagramie lub zadzwoń. Ważny projekt swarzędzkiej szkoły

, 19 marca 2023
fot. Pixabay.com

W czasach, w których coraz więcej uwagi poświęca się zdrowiu psychicznemu, swarzędzka szkoła prowadzi ważny projekt wśród swoich uczniów. Zaczęła od szkolnego numeru zaufania, a w ostatnim czasie rozszerzyła działalność o media społecznościowe. Uczniowie, którzy chcą np. zgłosić akty przemocy i zachować anonimowość mogą napisać na Instagramie.

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu poinformowała na Facebooku o uruchomieniu nowego kanału komunikacji z uczniami. Od teraz, jeśli ktoś będzie chciał skontaktować się w trudnej dla niego sprawie może to zrobić za pośrednictwem wiadomości prywatnej na Instagramie.

Czytaj też: Obcy mężczyzna zaczepiał dziecko. Co na to policja?

Masz problem? Nie wiesz jak sobie z nim poradzić? Jesteś uczniem naszej szkoły? Zachęcamy Cię do anonimowego kontaktu poprzez profil na Instagramie

– piszą przedstawiciele SP nr 3.

Dodają, że taką drogą można wysyłać np. zgłoszenia dotyczące przemocy. To nie wszystko, ponieważ uczniowie mogą porozmawiać także o sytuacjach niezwiązanych bezpośrednio ze szkołą, ale które budzą ich niepokój i w których potrzebują pomocy.

Szkolny telefon zaufania w Swarzędzu

Jeszcze zanim placówka zdecydowała się na uruchomienie konta na Instagramie, prowadziła szkolny numer zaufania. Przypomina, że nadal jest możliwość, żeby z niego korzystać.

Szkolny numer zaufania w SP nr 3 jest dostępny pod numerem: 886 – 806 – 610.

Warto pamiętać, że w całej Polsce działa ogólnodostępny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Prowadzą go specjaliści Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży działa pod numerem:

116 – 111

Telefon jest dostępny codziennie przez całą dobę. Prowadzone za jego pośrednictwem rozmowy są całkowicie poufne. Więcej informacji o działalności numeru: TUTAJ.

Reklama