Reklama

Swarzędz: obcy mężczyzna zaczepiał dziecko. Co na to policja?

, 15 marca 2023
źródło: pixabay.com

Sprawę podejrzanego zachowania mężczyzny, który fotografował dziewczynkę w supermarkecie w Swarzędzu w internecie opisała matka dziecka. O sprawie powiadomiono policję. Funkcjonariusze ze Swarzędza ustalają tożsamość mężczyzny.

Reklama

W ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o tym, że w jednym ze swarzędzkich supermarketów na os. Działyńskiego doszło do niepokojącego incydentu. Według relacji internautki, jej dziecko było zaczepiane przez obcego mężczyznę. Miał on chodzić za dziewczynką i robić jej zdjęcia, następnie wyjść i czekać przed drzwiami marketu. Dziecko o sytuacji powiadomiło personel sklepu i skontaktowało się telefonicznie z matką. Interweniowała kierowniczka, która kazała mężczyźnie usunąć zdjęcia.

Czytaj też: Przetarg na przebudowę wiaduktu w Swarzędzu rozstrzygnięty. GDDKiA wybrała ofertę Strabagu

Matka dziewczynki dotarła na miejsce, kiedy mężczyzny już tam nie było. Sprawę zgłosiła policji.

– W dniu 09.03.2023r. policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu otrzymali przed południem telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu które miało miejsce dzień wcześniej w jednym z marketów na terenie Swarzędza. W związku z tą sytuacją policjanci przyjęli zawiadomienie i dotarli do nagrań z monitoringu. Według naszych ustaleń, nieznany mężczyzna zaczepiał małoletnie dziewczynki na terenie sklepu. Sytuację zaobserwowała kierowniczka sklepu, która zainterweniowała wobec tej sytuacji i powiadomiła opiekunów dziewczynek

– informuje sierż. sztab. Łukasz Paterski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Swarzędz: mężczyzna zaczepiał dziecko w sklepie – szuka go policja

Policja będzie teraz sprawdzać, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Jak informują mundurowi, trwa ustalanie tożsamości mężczyzny.

– Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości tego mężczyzny, aby ustalić dlaczego zachował się w ten sposób i co nim kierowało

– przekazuje sierż. sztab. Łukasz Paterski.

Jednocześnie mundurowi informują, że na terenie swarzędzkiego komisariatu nie odnotowano innych, podobnych sytuacji.

Reklama