Reklama

Hulajnogi wrócą do Swarzędza. Będzie promocja

, 28 lutego 2023
źródło: pixabay.com

Elektryczne hulajnogi wkrótce znów pojawią się na ulicach Swarzędza. Firma Lime poinformowała, że nastąpi to w marcu. Dla mieszkańców przygotowywana jest promocja.

Reklama

Mieszkańcy Swarzędza mieli już okazję korzystać z elektrycznych hulajnóg wypożyczanych na minuty za pomocą aplikacji w smartfonie. To popularne rozwiązanie komunikacyjne w wielu miastach. Wiosną 2023 pojazdy te powrócą na swarzędzkie ulice.

Hulajnogi Lime Swarzędz – powrót w marcu

– E-hulajnogi Lime wrócą do Swarzędza. W tym momencie nie mamy jeszcze potwierdzonej konkretnej daty powrotu, ale przewidujemy, że będzie to w połowie marca

– informuje Marta Polek, reprezentująca firmę Lime.

Wiadomo, że liczba jednośladów ma być podobna do tej, którą Lime dostarczyło do Swarzędza w ubiegłym sezonie. Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, flota może być powiększana w zależności od potrzeb.

Czytaj też: Kolejni poszukiwani w związku z kradzieżami w Swarzędzu. Jest apel policji

Lime przygotowało dla użytkowników hulajnóg promocję związaną z rozpoczęciem nowego sezonu po zimowej przerwie.

– Po odbyciu jednego przejazdu e-hulajnogą, drugi 10-minutowy przejazd będzie darmowy

– zapewniają przedstawiciele firmy Lime.

Hulajnogi w Swarzędzu – jak wypożyczyć

– Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systememAndroid i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji.

– informuje Lime.

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami

• Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.

• Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.

• Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. 

• Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.

• Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 

Reklama