Reklama

Parking przy cmentarzu będzie większy. Remont już wkrótce

, 9 marca 2021
Będzie remont parkingu przy cmentarzu w Swarzędzu
Google Street View

95 miejsc parkingowych zaplanowali projektanci przebudowy parkingu przy cmentarzu komunalnym w Jasinie. Urząd rozpisał zamówienie i czeka na oferty do 17 marca. Umowa ma zostać podpisana miesiąc później, a na jej realizację wykonawca będzie miał maksymalnie cztery miesiące. Oto szczegóły rozbudowy.

Parking przy swarzędzkim cmentarzu komunalnym w Jasinie doczeka się rozbudowy. Dzięki niej łatwiej będzie zaparkować, a także dojechać do nekropolii przy ul. Cmentarnej. UMiG Swarzędz rozpisał już zamówienie, dzięki czemu poznaliśmy szczególy zaplanowanego remontu.

95 miejsc i szeroki dojazd

Plac parkingowy po remoncie ma pomieścić 95 samochodów, w tym sześć miejsc dla osób niepełnosprawnych – szerszych, a więc i łatwiejszych do zaparkowania. Nie powinno też zabraknąć miejsca do manewrowania, ponieważ drogi między miejscami mają mieć minimum sześć metrów szerokości.

To nie koniec zmian, bo jak czytamy w opisie zamówienia:

„projektuje się wykonanie nowych dojść do parkingu oraz dodatkowo ułożenie nowej nawierzchni drogi wjazdowej na cmentarz. Przebudowie podlegać będzie nawierzchnia zjazdów z ul.Cmentarnej w celu prawidłowego powiązania nawierzchni”.

Przebudowy i połączenia z nowym parkingiem doczeka się również droga wjazdowa na cmentarz.

Projektanci remontu uwzględnili także budowę nowych chodników dla pieszych i nasadzenia zieleni – założone muszą zostać trawniki, a w pobliżu parkingu pojawić się powinno 18 drzew. Dodatkowo modernizacji podlegać będzie również oświetlenie wokół miejsc postojowych.

Tak wygląda projekt nowego parkingu przy ul. Cmentarnej.
Źródło: BIP Swarzędz/Ogłoszenie o zamówieniu 2021/BPZ 00011190/01

Jakie terminy rozbudowy?

Swarzędzki urząd czeka na oferty do środy, 17 marca. Tego samego dnia zamierza otworzyć koperty z propozycjami potencjalnych wykonawców. Termin zawarcia umowy jest określony najpóźniej na 15 kwietnia.

Zwycięska firma będzie miała od 90 do 120 dni na zakończenie rozbudowy. To jaki termin zaproponuje nie będzie bez znaczenia dla rozstrzygnięć konkursu. Decydującym czynnikiem jest cena, ale na kolejnych punktowanych miejscach znajduje się właśnie termin, a w mniejszym stopniu – deklarowany okres gwarancji.

Można więc zakładać, że jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego – z nowego parkingu mieszkańcy gminy powinni móc skorzystać jesienią tego roku.

Reklama