Reklama

Brutalny atak na starszego mężczyznę. Sprawca uderzał pięściami i kopał

, 18 sierpnia 2021
Policja zatrzymała sprawcę pobicia w Swarzędzu
źródło: policja.pl

Pod koniec lipca w Swarzędzu doszło do brutalnego pobicia. 24-latek zaatakował starszego mężczyznę, chciał od niego pieniędzy – senior ich nie miał i został dotkliwie pobity.

Policjanci informują, że do bulwersującej sytuacji doszło 23 lipca w Swarzędzu. W godzinach porannych do pracującego na ulicy starszego mężczyzny podszedł 24-latek.

Czytaj też: Promile i zakaz prowadzenia pojazdów. Tak doszło do wypadku w Łowęcinie

– Podszedł do niego od tyłu i przewrócił na ziemię. Sprawca kopał go po całym ciele i okładał pięściami, ponieważ żądał od niego pieniędzy, których staruszek nie miał. Senior nie miał możliwości zareagować i bronić się przed napastnikiem, który był od niego silniejszy

– informuje mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Pobicie w Swarzędzu: agresor może spędzić w więzieniu 12 lat

Po ataku sprawca zobaczył innego przechodnia i uciekł. Sprawą zajęli się policjanci i już następnego dnia zatrzymali napastnika.

– Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Swarzędza. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Poznań – Nowe Miasto i Wilda, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania rozboju, uszkodzenia ciała i narażenia człowieka na utratę życia lub zdrowia

– wyjaśnia mł. asp. Mróz.

Czytaj też: Kradzieże w Swarzędzu. Policja poszukuje trzech mężczyzn

24-latkowi za popełnienie tego przestępstwa grozi nawet 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu agresora na 3 miesiące.

Reklama