Reklama

Aleksander Doba patronem swarzędzkiej szkoły? „Jesteśmy winni upamiętnienie tej niesamowitej osoby”

, 6 marca 2021
fot. UMiG Swarzędz

Aleksander Doba zmarł pod koniec lutego, po zdobyciu Kilimandżaro w Afryce. Podróżnik urodził się w Swarzędzu i mieszkał tutaj przez blisko 30 lat. Burmistrz Swarzędza zaproponował, żeby imię Aleksandra Doby nosiła Szkoła Podstawowa w Zalasewie.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu burmistrz Marian Szkudlarek odniósł się do smutnych informacji o śmierci Aleksandra Doby, które dotarły do nas w przeddzień posiedzenia. Szkudlarek w kilku zdaniach przypomniał silny związek Doby ze Swarzędzem i zaproponował, żeby zastanowić się nad pomysłem nadania Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie imienia Aleksandra Doby.

– Szkoła podstawowa, która nie ma imienia, w której wielokrotnie (Doba – przyp. red.) dawał wykłady, mogłaby mieć jego imię. Czemu mamy nadać imię kogoś, kto jest mało związany ze Swarzędzem? – wyjaśniał Marian Szkudlarek.

To pomysł, który wymaga przedyskutowania i przeprowadzenia odpowiedniej procedury w radzie miasta. Burmistrz wskazał wstępnie, że terminem nadania imienia szkole mogłaby być jesień tego roku.

– Jesteśmy winni upamiętnienie tej niesamowitej osoby – podsumował Szkudlarek.

Reklama