Reklama

29. Finał WOŚP w Swarzędzu rozliczony. Jaki wynik w tym roku?

, 8 marca 2021
29. Finał WOŚP w Swarzędzu rozliczony. W tym roku bez rekordu
materiały prasowe

Nieco ponad miesiąc po 29. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, swarzędzki sztab podał ostateczną kwotę, którą udało się uzbierać. Zebrane ponad 135 tys. zł oznacza, że do rekordu zabrakło naprawdę dużo, ale też warunki w jakich odbywał się tegoroczny finał, stanęły na przeszkodzie do jego pobicia.

135 712,91 zł – to ostateczna kwota, jaką udało się zebrać w czasie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu. Organizatorzy sztabu w poniedziałek, 8 marca oficjalnie poinformowali o rozliczeniu z WOŚP.

💛❗️Kochani mamy już oficjalne rozliczenie Sztabu 29. Finału WOŚP. Kwota którą wszyscy wspólnie uzbieraliśmy to: 135.712,91 PLN ❗️💛 Jesteście niesamowici! Do zobaczenia na kolejnym finale! 💛Dziękujemy 💛

Opublikowany przez Swarzędzki Sztab WOŚP Poniedziałek, 8 marca 2021

Oznacza to, że nie udało się pobić ustanowionego w 2020 r. rekordu swarzędzkiego finału. Wtedy, na któtko po zakończeniu zbiórki jasne było, że udało się zebrać ponad 345 tys. zł.

Jednak 29. finał WOŚP ze względu na pandemię koronawirusa, był szczególny. Po raz pierwszy impreza nie odbyła się w drugą niedzielę stycznia, ale ostatnią. Niemożliwe było też zorganizowanie tradycyjnych, pełnych atrakcji finałów w polskich miastach. Koncerty czy licytacje były transmitowane w telewizji i internecie.

Podobnie było w Swarzędzu, choć nie ze wszystkiego trzeba było zrezygnować – udało się zorganizować 6. Swarzędzki Bieg WOŚP, a w Jeziorze Swarzędzkim zanurzyły się morsy. Z kolei w Ośrodku Kultury odbywały się koncerty, a na aukcjach Allegro trwały licytacje. Pieniądze wpłacać można było do 30 stacjonarnych puszek lub internetowej, swarzędzkiej E-Skarbonki.

W tym roku ze względów epidemicznych organizatorzy zrezygnowali z zaangażowania wolontariuszy, do kwestowania na ulicach gminy. Prawdopodobnie właśnie to wpłynęło na ostateczny rezultat, gdyż to właśnie z ich puszek, co roku pochodziła ogromna część finalnej kwoty.

Niestety, ze względu na pandemię, w tym roku nie werbowaliśmy  wolontariuszy kwestujących do puszek na ulicach miasta. Była to dla nas bardzo trudna i bolesna decyzja, bo to oni zawsze byli  jednymi z największych bohaterów każdego z dotychczasowych finałów! Rokrocznie, ponad 600 wolontariuszy wychodziło na ulice naszej Gminy, żeby zbierać pieniądze na szczytny cel Finału! Przypomnę że w zeszłym roku zebrali ponad 178 tysięcy złotych! Miejmy nadzieję, że kolejny Finał, odbędzie się w normalnych warunkach i wolontariusze znów wyjdą na nasze ulice! Ich wkład w każdy finał  jest przeogromny.

– mówił Filip Przepióra, dyrektor OK w Swarzędzu i szef Swarzędzkiego Sztabu WOŚP.

Reklama