Reklama

Zmiany 7 stycznia 2022 r. Urząd nieczynny, autobusy pojadą rzadziej

, 6 stycznia 2022
Zmiany 7 stycznia 2022 r. Swarzędz i Poznań
fot. Pixabay.com

W piątek, 7 stycznia mieszkańcy gminy Swarzędz muszą być gotowi na kilka zmian. Tego dnia nie załatwimy nic w Urzędzie Miasta i Gminy, autobusy nie będą kursować według roboczego rozkładu jazdy. Bezpłatne będzie parkowanie w strefie.

Swarzędzki UMiG poinformował o zmianach w komunikacie. Ci, którzy planowali w piątek załatwić jakąś sprawę w urzędzie, będą musieli poczekać do poniedziałku. W piątek, 7 stycznia UMiG w Swarzędzu będzie nieczynny.

To nie koniec zmian. Na te należy zwrócić uwagę także planując podróż komunikacją miejską. Autobusy będą bowiem kursowały według sobotniego rozkładu jazdy.

Czytaj także: Horrendalne podwyżki cen prądu i gazu. Burmistrz Swarzędza interweniuje

Pozytywnie zaskoczeni będą z kolei parkujący w Strefie Płatnego Parkowania.

Tego dnia [w piątek, 7 stycznia – dop. red.] nie będą pobierane opłaty w Strefie Płatnego Parkowania

– informują swarzędzcy urzędnicy.

Zmiany 7 stycznia w Poznaniu

Warto pamiętać, że podobne zmiany są wprowadzane także w poznańskich instytucjach. Z uwagi na długi weekend autobusy i tramwaje MPK Poznań także będą w piątek kursować według sobotniego rozkładu jazdy. Żadnej sprawy nie załatwimy także w Starostwie Powiatowym w Poznaniu oraz wielkopolskim oddziale NFZ. W tym drugim przypadku przedstawiciele NFZ zachęcają do kontaktu z Telefoniczną Informacją Pacjenta po numerem 800 190 590. Jak informuje NFZ:

Konsultanci są dostępni przez całą dobę, nawet w święta i dni wolne od pracy. Dzięki Telefonicznej Informacji Pacjenta dowiesz się:

  • jakie są zasady udzielania świadczeń medycznych,
  • gdzie znaleźć pomoc medyczną, także w nocy, w weekendy i święta,
  • które apteki pełnią dyżur nocny i świąteczny,
  • jakie są prawa osób ubezpieczonych?

Nieczynne w piątek będą również kasy oraz biura Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Przez cały długi weekend w Poznaniu nie są pobierane opłaty za parkowanie w strefie.

Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (tel. 61 661 44 02, 661 44 46, 64 65 450, 795 525 660) i komórka dyspozytorska Akcji Zima (tel. 61 64 77 231) będą pracować bez zmian

– dodają przedstawiciele ZDM Poznań.

Reklama