Reklama

Zmarł Jerzy Gruszka. Był pierwszym burmistrzem Swarzędza w wolnej Polsce

, 2 lutego 2023
źródło: Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu

O śmierci Jerzego Gruszki, burmistrza Swarzędza w latach 1990-1994, poinformował Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. Kondolencje rodzinie złożyli burmistrz Marian Szkudlarek i przewodnicząca rady miejskiej – Barbara Czachura.

Reklama

Jerzy Gruszka zmarł 1 lutego 2023 roku. Miał 81 lat. Był pierwszym burmistrzem wybranym w wyborach po przywróceniu struktur samorządu terytorialnego w 1990 roku. Później przez 12 lat pracował jako radny Rady Miejskiej w Swarzędzu, a w latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych.

– Uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”, pozostanie w naszej pamięci jako zaangażowany samorządowiec, sprawny organizator, mądry, ciepły i przyjazny człowiek. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składam wyrazy współczucia

– napisał Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.

Kondolencje bliskim Jerzego Gruszki złożyła także przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu.

– Pan Jerzy był wspaniałym człowiekiem, bardzo serdecznym, szczerym i lubianym. Wyrazy współczucia dla całej Rodziny i bliskich

– napisała Barbara Czachura, przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Msza święta żałobna odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 lutego, o godz. 10:00 w kościele pw. Św. Marcina Biskupa w Swarzędzu, a bezpośrednio po niej pochówek na przykościelnym cmentarzu.

Reklama