Reklama

Zespół związany ze Swarzędzem wydał pierwszą płytę. „W końcu jest!”

, 25 lutego 2023
źródło: B. Capello

Zespół B. Capello wydał swoją debiutancką płytę. Muzycy od lat związani są ze Swarzędzem, a miejski ośrodek kultury jest miejscem ich prób.

Reklama

W mediach społecznościowych grupa muzyczna B. Capello poinformowała o wydaniu swojego debiutanckiego albumu. Płyta nosi tytuł „Mamy czas” i powstała dzięki wsparciu fanów zespołu.

Zespół B. Capello istnieje już od 10 lat. Tworzą go: Michał Klimaszewski (wokal, saksofony), Tomasz Baranowski (perkusja), Mateusz Białczyk (bas), Michał Wejman (gitary, chórki). Muzycy spotykają się na próbach w Ośrodku Kultury w Swarzędzu i tam też zrealizowano nagrania na potrzeby płyty.

Czytaj też: Trwa budowa tunelu w Kobylnicy

– Od samego początku przyświecała nam myśl o nagraniu długogrającej płyty. Materiału było dużo, ale jakoś tak… nie wyszło. Może dlatego, że jak mówi tytuł płyty zwyczajnie „mieliśmy czas”

– poinformował zespół B. Capello.

Na koncie grupy – oprócz wydanego właśnie krążka – są też inne sukcesy, do których bez wątpienia można zaliczyć występy supportujące przed koncertami legendarnego zespołu Kult. Jeden z utworów znajdujących się na płycie trafił także w przeszłości do audycji „Markomania” autorstwa Marka Niedźwiedzkiego w radiowej Trójce – była to piosenka pt. „Wujek”.

Album „Mamy czas” jest dostępny w serwisach Spotify i YouTube.

Reklama