Reklama

Zbiórka krwi w Swarzędzu. Krwiobus stanie przed remizą

, 6 maja 2021
Zbiórka krwi Swarzędz
fot. Pixabay.com

W piątek, 7 maja przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu pojawi się krwiobus. Strażacy zaangażowali się w zbiórkę krwi z okazji wypadającego kilka dni wcześniej Dnia Strażaka. Początek o godz. 10.

– Tym razem z okazji Dnia Strażaka, który przypada 04.05., organizujemy w dniu 07.05. kolejną zbiórkę krwi przed naszą Remizą

– zapowiedzieli strażacy z OSP Swarzędz w wydarzeniu na Facebooku.

Sprawdź: Dodatkowa karetka w Swarzędzu

Krwiobus ma się pojawić przed remizą przy ul. Dworcowej 24 około godz. 10 i stać w tym miejscu do godz. 14.

To już jutro. ZAPRASZAMY

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Swarzędz Czwartek, 6 maja 2021

Oddanie krwi będzie szczególnie cennym darem w okresie pandemii. Niedobory i braki notują praktycznie wszystkie banki krwi w Polsce. Na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu widać, że najbardziej przydatna będzie krew grup: 0 Rh-, A Rh- i B Rh-.

Oddanie krwi: dzień wolny i darmowe przejazdy

Przypomnijmy, że oddanie krwi oznacza dzień wolny od pracy. W czasie panującego stanu epidemii przepisy zmienione zostały w ten sposób, że dniem wolnym jest także ten po oddaniu. W przypadku oddania krwi w piątek będzie to jednak sobota, więc skorzystają wyłącznie osoby, które tego dnia pracują.

W Swarzędzu od 24 kwietnia osoby posiadające legitymację „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, niezależnie od tego, czy jest to odznaczenie I, II czy III stopnia.

Czytaj też: Rusza kolejna edycja swarzędzkiego budżetu obywatelskiego. Do wydania 1,5 mln zł

Reklama