Reklama

Zastępca burmistrza potwierdza: punkt szczepień masowych ma znajdować się w hali SCSiR

, 7 kwietnia 2021
Punkt szczepień masowych w Swarzędzu ma zostać otwarty w hali widowiskowej
fot. Swarzędz LIVE

We wtorek wieczorem wojewoda wielkopolski poinformował o 105 propozycjach lokalizacji punktów szczepień masowych przekazanych mu przez samorządy. Wśród nich były obiekty Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. W środę, 7 kwietnia na antenie TVN24 Tomasz Zwoliński, zastępca burmistrza Swarzędza potwierdził tę informację i wskazał dokładną lokalizację – miejską halę sportową.

Dodatkowe punkty szczepień masowych mają pozwolić na przyspieszenie w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. Będą organizowane przez szpitale i samorządy. We wtorek, 6 kwietnia wojewoda wielkopolski Michał Zieliński poinformował, że wpłynęło do niego 105 propozycji lokalizacji dodatkowych punktów szczepień. Obecnie są one na etapie weryfikacji i akceptacji. Działać mogłyby zacząć w drugiej połowie kwietnia.

Czytaj więcej: W Swarzędzu może powstać punkt szczepień masowych!

Swarzędz: Punkt szczepień masowych w hali SCSiR

Wśród przykładowych propozycji wymienionych przez wojewodę znajdowały się obok Stadionu Miejskiego w Poznaniu, m.in. obiekty Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Nie było jednak pewne, który dokładnie budynek zaproponowano na punkt szczepień.

Wątpliwości rozwiał w środę, 7 kwietnia na antenie TVN24 Tomasz Zwoliński, zastępca burmistrza Swarzędza. Chodzi o halę sportową przy ul. Św. Marcina.

– Zakładamy, że jeżeli będą szczepionki, to będziemy szczepić siedem dni w tygodniu. Szacujemy, że około 40 tys. mieszkańców będzie podlegać szczepieniom i akcja zajęłaby około dwóch miesięcy. Jedyne wąskie gardło może być w ilości szczepionek. Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnych zatorów i cała akcja będzie przebiegała sprawnie

– mówił w telewizji Tomasz Zwoliński.

Będzie jeszcze drugi punkt?

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć – jest szansa, że w Swarzędzu powstanie również drugi punkt szczepień masowych – w świetlicy przy rondzie Raczyńskiego. Również taka propozycja miała zostać zgłoszona wojewodzie. Łącznie w dwóch gminnych punktach działałoby łącznie 9 dodatkowych zespołów szczepiących.

Według zapowiedzi Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – ostateczna lista dodatkowych punktów powinna się pojawić do końca tego tygodnia.

Reklama