Reklama

WOŚP Swarzędz. Znamy szczegóły 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu

, 15 grudnia 2022
WOŚP Swarzędz. Do Swarzędza trafi jedno z 15 Złotych Serduszek w całej Polsce!
fot. Łukasz Widziszowski

W ostatnią niedzielę stycznia w całej Polsce, w tym także w Swarzędzu odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2023 roku WOŚP gra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!”. UMiG ogłosił właśnie szczegóły finału w Swarzędzu. Do naszej gminy trafi na licytację jedno z 15 Złotych Serduszek w Polsce!

Reklama

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wypada w tym roku w niedzielę, 29 stycznia. Orkiestra gra tym razem, żeby pomóc pacjentom z sepsą.

Czytaj też: Tramwaj do Swarzędza jednak pojedzie? Volkswagen jest gotów zaangażować się w projekt

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zagażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami

– tłumaczą swój wybór organizatorzy.

Zobacz wideo i poznaj cel 31. finału WOŚP:

31. Finał WOŚP w Swarzędzu: co będzie się działo?

Swarzędzki magistrat poinformował, że lokalny sztab WOŚP ponownie został zarejestrowany przy Ośrodku Kultury, a finał znów odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Sygnał do rozpoczęcia finałowego grania, jak co roku, da Swarzędzka Orkiestra Dęta. Przez cały dzień trwania imprezy nie zabraknie koncertów, wspólnej, orzeźwiającej kąpieli swarzędzkich morsów, a także loterii fantowej i licytacji

wyliczają przedstawiciele UMiG Swarzędz.

Pośród licytacji szczególną rolę odgrywać będzie walka o Złote Serduszko. Tym bardziej szczególne, że jedno z 15, jakie Fundacja WOŚP przekaże do wszystkich sztabów w całej Polsce.

W dniu finału już po raz ósmy wystartuje Swarzędzki Bieg WOŚP, ale nie zabraknie nowości, bo po raz pierwszy rozegrany zostanie turniej piłkarski dla najmłodszych.

WOŚP Swarzędz 2023: zostań wolontariuszem

Jako wolontariusze WOŚP w Swarzędzu ponownie zgłosili się uczniowie szkół z całej gminy. Nie jest jeszcze za późno, żeby w dniu finału uczestniczyć w zbiórce. Nabór kwestujących trwa do poniedziałku, 19 grudnia.

Gmina zachęca także do zakładania puszek przez firmy. Po wszelkie szczegóły należy się zgłaszać do Swarzędzkiego Sztabu WOŚP.

Liczymy na przychylność swarzędzkich przedsiębiorców, którzy co roku wspomagają nas w przygotowaniu licytacji oraz loterii, a także na hojność mieszkańców gminy

– apelują urzędnicy.

Przypomnijmy, że wynik poprzedniego, 30. Finału WOŚP w Swarzędzu to rekordowe niemal 391 tys. zł.

Reklama