Reklama

WOŚP Swarzędz. Elektryk na weekend, Złote Serduszko, instalacja fotowoltaiczna. Ponad 150 licytacji [LISTA]

, 28 stycznia 2023
źródło: Ośrodek Kultury w Swarzędzu

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się w Swarzędzu w niedzielę o godz. 10. Sztandarowym punktem programu co roku są licytacje. Przegląd najciekawszych prezentujemy na Swarzędz LIVE.

Reklama

Finał WOŚP zorganizowano – tradycyjnie – w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Na niedzielę, 29 stycznia zaplanowano występy artystyczne i wydarzenia sportowe. O programie pisaliśmy szczegółowo tutaj.

Nie mogło zabraknąć także elementu, który zawsze budzi wśród swarzędzan największe emocje, czyli serii licytacji. Tegoroczna lista przedmiotów do wylicytowania jest bardzo atrakcyjna i składa się z około 160 pozycji. Sprawdzamy, co można wylicytować podczas WOŚP Swarzędz 2023.

Najważniejszym przedmiotem, który będzie licytowany 29 stycznia jest niewątpliwie Złote Serduszko. Od lat w Swarzędzu toczy się o nie zacięta walka, a pokaźne sumy przeznaczone na jego zakup zasilają konto miejskiego sztabu – w zeszłym roku było to 113 tys. zł.

Czytaj też: WOŚP Swarzędz. Znamy szczegóły 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu

Licytacje w Swarzędzu: ślub od burmistrza, spacer od fotografa

Wśród przekazanych na aukcje przedmiotów znalazł się voucher na weekendowe wypożyczenie elektrycznego Volkswagena ID Buzz. Trafi on do zwycięzcy licytacji z pełną baterią, która pozwoli na przejechanie 400 km. Darczyńcą jest salon Volkswagen Centrum Poznań należący do Grupy Cichy – Zasada. Podobny voucher na licytację przekazała firma Karlik – wypożyczenie na weekend Dacii Duster.

Burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek zdecydował się wesprzeć WOŚP gadżetami sportowymi w postaci koszulek z podpisami sportowców, w tym należącą do piłkarza Lecha Poznań – Mikaela Ishaka. Gospodarz gminy ma również ciekawą propozycję dla par, które planują ślub.

– Podczas 31. Finału WOŚP licytowana będzie ceremonia udzielenia ślubu cywilnego przez burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Pana Mariana Szkudlarka

– informuje Ośrodek Kultury w Swarzędzu, który organizuje Swarzędzki Sztab WOŚP.

Znany w Swarzędzu pod pseudonimem „Szwendacz Swarzędzki” fotograf, Remik Błachnio przekazał na licytację post na swoim profilu w mediach społecznościowych i wspólny spacer po mieście.

Ciekawą pozycją na liście aukcji swarzędzkiego sztabu jest montaż instalacji fotowoltaicznej.

– PozEnergy kolejny raz gra ze Swarzędzkim Sztabem WOŚP! Tradycyjnie na licytację przekazali nam instalację paneli fotowoltaicznych:
-moc instalacji 4 kWp,
-panele Ulica Solar 405 Wp,
-falownik FoxEss T4 – G3 (trójfazowy),
-mocowanie na dachówkę albo dach płaski,
-wykonanie w obrębie 30 km.

– przekazuje OK w Swarzędzu.

Wśród przedmiotów przekazanych na licytacje znalazły się liczne vouchery na usługi oferowane przez swarzędzkich przedsiębiorców: zabiegi kosmetyczne, detailing samochodowy czy karnety na siłownię. Wylicytować będzie można również gadżety przekazane przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz biżuterię od firmy JK Kamińscy.

WOŚP Swarzędz 2023 – pełna lista licytacji:

Reklama