Reklama

W Swarzędzu powstał nowy dom dziecka

, 10 października 2022
fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

W Swarzędzu-Jasinie przy ul. Cmentarnej powstała nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci. Za przedsięwzięcie odpowiada samorząd powiatu poznańskiego, a inwestycja kosztowała niespełna 6,6 mln zł.

Reklama

O zakończeniu budowy nowego domu dziecka informuje Jan Grabkowski, starosta powiatu poznańskiego. Placówkę zlokalizowano przy ul. Cmentarnej w Jasinie na terenie gminy Swarzędz. Koszty inwestycji pokrył w całości budżet samorządu powiatowego – było to blisko 6,6 mln zł.

Czytaj też: Co najmniej 19 punktów dystrybucji tabletek z jodkiem potasu w gminie Swarzędz

Nowy obiekt to dom parterowy o powierzchni 680 metrów kwadratowych. Składa się z trzech części: strefy dziennej dla wszystkich podopiecznych, strefy sypialni dla chłopców – sześć pokoi z węzłami sanitarnymi (4 jednosobowe i 2 dwuosobowe), strefy sypialni dla dziewcząt – sześć pokoi z węzłami sanitarnymi (4 jednosobowe i 2 dwuosobowe) oraz jednym pokojem dla osoby niepełnosprawnej.

Dom dla 14 dzieci

– Wraz ze zmianą przepisów, które wskazują, że w placówce opiekuńczo-wychowawczej można umieścić łącznie nie więcej niż czternaście dzieci w tym samym czasie, podjęta została decyzja o budowie domu dziecka. Do nowej siedziby, która oferuje naprawdę komfortowe warunki, przeprowadzą się nasi wychowankowie, obecnie przebywający w Ośrodku Wspomagania Rodziny w Kobylnicy

– wyjaśnia Jan Grabkowski, starosta poznański.

Dom dziecka w Swarzędzu: ostatnie prace

Przeprowadzka wychowanków do nowego domu dziecka odbędzie się prawdopodobnie na przełomie roku 2022 i 2023. Obecnie trwają procedury związane z zamawianiem mebli, zabudowy kuchni i sprzętu AGD.

– W nowej siedzibie znajduje się kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, sala fitness i siłownia, pokój z aneksem kuchennym i łazienką dla wychowawców oraz cztery gabinety dla pracy indywidualnej. W środkowej części budynku zlokalizowane są również sanitariaty ogólnodostępne oraz pomieszczenia socjalne i porządkowe

– informują urzędnicy Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Reklama