Reklama

W Swarzędzu jeden punkt szczepień powszechnych zamiast dwóch

, 13 kwietnia 2021
fot. Metropolia Poznań

Starostwo powiatowe przekazało najnowsze informacje dotyczące przygotowań punktów szczepień powszechnych, które miałyby działać na terenie Swarzędza. Początkowo mówiło się o dwóch takich miejscach w naszej gminie, jednak akceptację zyskało tylko jedno – planowane w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Św. Marcina.

Od początku kwietnia jest głośno o przygotowaniach do otwarcia punktów szczepień powszechnych, za które miałyby odpowiadać samorządy. Swarzędz wyszedł z inicjatywą otwarcia dwóch takich placówek – w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji i w świetlicy środowiskowej przy rondzie na os. Mielżyńskiego.

Czytaj więcej: Zastępca burmistrza potwierdza: punkt szczepień masowych ma znajdować się w hali SCSiR

Tylko jeden punkt szczepień powszechnych w Swarzędzu

We wtorek, 13 kwietnia odbyło się spotkanie wojewody wielkopolskiego, przedstawicieli Wielkopolskiego Wojewódzkiego Oddziału NFZ i samorządowców, które dotyczyło lokalizacji dodatkowych punktów szczepień. Jak poinformowało starostwo powiatowe, z 23 zaproponowanych przez samorządy lokalizacji, akceptację zyskało 7.

– Po wtorkowym spotkaniu z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia zyskaliśmy akceptację dla siedmiu punktów

– mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

🎥 🔈 Dziś uczestniczyłem w wideokonferencji z wielkopolskimi samorządowcami na temat Punktów Szczepień Powszechnych…

Opublikowany przez Michała Zielińskiego – Wojewodę Wielkopolskiego Wtorek, 13 kwietnia 2021

Wśród zaakceptowanych propozycji znalazła się hala sportowa przy ul. Św. Marcina, wskazana przez gminę Swarzędz. Na liście nie ma jednak drugiej propozycji Swarzędza – świetlicy środowiskowej – tam punkt szczepień nie powstanie.

Kiedy szczepienia?

Teraz nad propozycjami 7 punktów w powiecie pochylą się urzędnicy z Ministerstwa Zdrowia i centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Teraz czekamy na akceptację Ministerstwa Zdrowia i NFZ w Warszawie

– potwierdza Jan Grabkowski, starosta poznański.

Według urzędników starostwa powiatowego, siedem nowych, zaakceptowanych właśnie powszechnych punktów szczepień otwartych zostanie prawdopodobnie na przełomie kwietnia oraz maja. Mają one szczepić pięć dni w tygodniu.

1️⃣3️⃣ masowych punktów szczepień na terenie Metropolii zaakceptował wstępnie wielkopolski oddział NFZ! 💉💉 Największą…

Opublikowany przez Metropolia Poznań Wtorek, 13 kwietnia 2021

Reklama