Reklama

Utrudnienia w Zalasewie. Zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

, 16 października 2022
fot. Pixabay.com

Swarzędzki magistrat informuje o zmianach w organizacji ruchu, które będą obowiązywać od poniedziałku, 17 października przez minimum półtora miesiąca. Ulica Średzka w Zalasewie na pewnym odcinku będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Wytyczone są objazdy.

Reklama

Od dłuższego czasu w Zalasewie budowana jest ulica Polska. W związku z tym, że prace wchodzą w nowy etap, od poniedziałku, 17 października należy się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu. Dotyczą one ulicy Średzkiej (czyli drogi powiatowej nr 2410P).

Na odcinku od ul. Irlandzkiej do ul. Pszczelnej ul. Średzka w Zalasewie będzie wyłączona zupełnie z ruchu publicznego za wyjątkiem dojazdu do posesji

– informuje UMiG Swarzędz w komunikacie.

Czytaj też: Pożar w Zalasewie. Prokuratura informuje, jak zginął 9-latek

Dla kierowców objazdy

Od poniedziałku jadący przez Zalasewo muszą być gotowi na objazdy. Kierowcy osobówek pojadą w kierunku Swarzędza na Gowarzewo ulicami Rabowicką, Bliską w Jasiniu, a dalej Bukową i Olszynową w Rabowicach. W przeciwnym kierunku ruch ma się odbywać tymi samymi ulicami.

Z kolei kierowcy ciężarówek będą kierowani od strony Swarzędza w kierunku Gowarzewa: ul. Średzką i Kórnicką w Zalasewie do miejscowości Garby, Tulce, a dalej już do Gowarzewa. Z powrotem po analogicznej trasie.

Urząd zastrzega, że nie będzie możliwości objazdu przez os. Europejskie w Zalasewie.

Dla pasażerów nieco dłuższa podróż

Na zmiany muszą się przygotować także pasażerowie komunikacji miejskiej na liniach nr 497 i 498. Czas dojazdu do przystanków końcowych może się przesunąć o około pięć minut.

– Autobusy nie będą kursować ul. Średzką na odcinku od Olszynowej do ronda przy ul. Średzkiej i Rabowickiej. Objazd dla autobusów poprowadzony został przez Rabowice (ul. Olszynową, Bukową i Bliską). Przy ul. Olszynowej i Bukowej zostaną ustawione przystanki tymczasowe

– tłumaczą urzędnicy.

Dodają, że kursy linii nr 498 z Kruszewni przez Rabowicką (odjazd o 14.15 i 22.15 od poniedziałku do piątku) będą odjeżdżać z przystanku Rabowicka/Pętla nie wcześniej niż o swoim czasie rozkładowym – 14.29 i 22.29.

Szczegóły zmian w organizacji ruchu. Źródło: UMiG Swarzędz

Reklama