Reklama

Trwa budowa tunelu w Kobylnicy. Wkrótce kolejne zmiany w organizacji ruchu

, 22 lutego 2023
Trwa budowa tunelu w Kobylnicy. Wkrótce kolejne zmiany w organizacji ruchu
fot. Google Maps

Najpierw w piątek, 24 lutego, a następnie na początku marca – według takiego harmonogramu powinniśmy się spodziewać kolejnych zmian w organizacji ruchu w okolicach przejazdu kolejowego w Kobylnicy. W piątek ulica Swarzędzka stanie się jednokierunkowa i będzie nią można jeździć wyłącznie w kierunku Swarzędza. Z kolei w marcu należy się spodziewać zmian na skrzyżowaniu tej ulicy z Poznańską, czyli drogą wojewódzką nr 194.

Reklama

Budowa tunelu pod torami kolejowymi w Kobylnicy trwa. W jej wyniku mamy otrzymać bezkolizyjny przejazd i usprawnienie w ruchu zarówno samochodów, jak i pociągów. Tunel powinien być gotowy do końca tego roku. Na razie jednak kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, a kolejna odsłona zmian w piątek, 24 lutego.

Czytaj więcej: Tunel w Kobylnicy za 50 mln zł. To największa inwestycja w historii powiatu

Tunel w Kobylnicy: od piątku Swarzędzka jednokierunkowa

Od 24 lutego wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Swarzędzkiej. Stanie się ona jednokierunkowa na odcinku od Dworcowej do Polnej. Przejazd będzie możliwy tylko w kierunku Swarzędza

– informują przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Kierowcy jadący ulicą Swarzędzką od strony Swarzędza będą musieli skorzystać z objazdu. Będzie on wytyczony ulicami Polną, Krótką i Dworcową.

Oto schemat nowej tymczasowej organizacji ruchu:

Swarzędzką w Kobylnicy tylko w kierunku Swarzędza, a w przeciwnym – objazdem. Będzie prowadził ulicami Polną, Krótką i Dworcową. Tak od piątku ma wyglądać organizacja ruchu przy przejeździe kolejowym.
źródło: Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

W marcu zmiany przy DW194

Kolejnych zmian w organizacji ruchu należy się spodziewać z początkiem marca. Tym razem będą one dotyczyły skrzyżowania ulicy Swarzędzkiej z Poznańską znajdującą się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 194.

Nastąpi zmiana układu drogowego na skrzyżowaniu. Dotychczasowy wlot ulicy Swarzędzkiej zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów i pieszych i będzie służył jako wyjazd z budowy

– tłumaczy ZDP w Poznaniu.

Nie oznacza to jednak, że w Swarzędzką całkiem nie będzie się dało wjechać. Zostanie ona połączona z DW194 przez nowy wlot z jednym pasem ruchu na wyjeździe.

W związku z tym nastąpi zmiana w organizacji ruchu na ul. Poznańskiej od strony Poznania. Linia zatrzymania w stronę Poznania zostanie cofnięta, a zlikwidowane zostaną wydzielone pasy ruchu w prawo i lewo. Dopuszczony zostanie skręt z pasa ruchu na wprost (w kierunku Gniezna) w lewo – w ulicę Dąbrówki.

Tak będą wyglądały zmiany:

źródło: Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

Reklama