Reklama

Tramwaj do Swarzędza? „Poważnie analizujemy ten projekt”

, 11 kwietnia 2021
Powstanie linia tramwajowa do Swarzędza?
fot. ZTM Poznań

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej. W rozmowie pojawił się wątek gminy Swarzędz – w kontekście przedłużenia trasy tramwajowej kończącej się obecnie na poznańskim Miłostowie.

W niedzielę ukazał się wywiad, którego Jacek Jaśkowiak udzielił Tomaszowi Cylce z poznańskiej Gazety Wyborczej. W rozmowie poruszono m.in. kwestie spowolnienia inwestycyjnego spowodowanego pandemią koronawirusa.

Jaśkowiak o tramwaju do Swarzędza: mam nadzieję, że wypracujemy porozumienie

Jaśkowiak został zapytany o plany budowy nowych linii tramwajowych w Poznaniu. W odpowiedzi wskazał, że do tego problemu należy podejść systemowo i myśleć o łączeniu różnych form transportu – prezydent podkreślił wagę synchronizacji transportu gminnego, Poznańskiej Kolei Metropolitalnej czy PKS.

W to wpisuje się np. przedłużenie linii tramwajowej z Miłostowa do Swarzędza, obok fabryki Volkswagena, który jest naszym największym pracodawcą. Mam nadzieję, że wspólnie ze Swarzędzem – największą podpoznańską gminą – i samym Volkswagenem wypracujemy porozumienie. Poważnie analizujemy ten projekt.

– powiedział Jacek Jaśkowiak w Gazecie Wyborczej.

Na ten moment nie są znane szczegóły dotyczące powstania linii tramwajowej do Swarzędza – Jaśkowiak w wywiadzie nie precyzuje swoich zamiarów. Nie wiadomo, czy rozmowy z gminą Swarzędz i Volkswagenem już się rozpoczęły.

Reklama