Reklama

Sylwestra miejskiego w Swarzędzu nie będzie

, 31 grudnia 2022
Sylwester Swarzędz: miejskiej imprezy nie będzie
fot. Pixabay.com

Po raz trzeci z rzędu nie odbędzie się sylwestrowa zabawa na swarzędzkim Rynku. Tym razem powodem nie jest pandemia, ale kryzys gospodarczy i konieczność oszczędzania. Na podobne rozwiązanie zdecydował się nie tylko Swarzędz, ale także wiele innych miast, w tym Poznań.

Reklama

Przez lata tradycją było, że 31 grudnia swarzędzanie mogli się wspólnie zebrać na Rynku i świętować nadejście Nowego Roku w czasie miejskiego Sylwestra. Po raz ostatni zrobili to w 2019 roku, ale później przyszły trzy lata pełne zawirowań. Najpierw w 2020 i 2021 r. powodem odwołania imprezy była pandemia i obowiązujące obostrzenia.

UMiG Swarzędz poinformował, że w tym roku Sylwestra miejskiego ponownie nie będzie. Jak dopercyzował Tygodnik Swarzędzki, tym razem na przeszkodzie stanęły względy ekonomiczne. Gmina szuka oszczędności, a jedną z dróg do tego celu jest właśnie zaniechanie imprezy na Rynku.

Czytaj też: W Swarzędzu jest ciemniej. Gmina szuka oszczędności i wyłącza oświetlenie

A może Sylwester w Poznaniu?

Swarzędz nie jest w tych działaniach odosobniony. W grudniu o odstąpieniu od organizacji miejskich imprez informowały kolejne samorządy w Polsce. Jeśli ktoś zamierzał świętować Nowy Rok na miejskim Sylwestrze w Poznaniu, to także musiał zmienić plany, bo również to miasto go nie zorganizuje.

Kto lubi klimat takich imprez może jednak do stolicy Wielkopolski pojechać. Fundacja Otwarta Strefa Kultury organizuje kolejną edycję Sąsiedzkiego Sylwestra na Łazarzu. Więcej o tym wydarzeniu: TUTAJ.

Reklama