Reklama

Swarzędz: utrudnienia drogowe w centrum. Rusza duża przebudowa

, 9 stycznia 2022
Nowa organizacja ruchu na ul. Zamkowej i pl. Powstańców Wielkopolskich
źródło: UMiG w Swarzędzu

W poniedziałek, 10 stycznia, w centrum Swarzędza rusza duża inwestycja drogowa. Wiąże się to z poważnymi utrudnieniami dla kierowców i pieszych.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Swarzędz, 10 stycznia rozpoczyna się realizacja gruntownego remontu centrum miasta. Przebudowane zostaną ulice: Zamkowa, Mickiewicza, Nowy Świat, Bramkowa, Mylna, Gołębia, Krótka i plac Powstańców Wielkopolskich. Zakres prac jest szeroki i obejmie, oprócz nawierzchni, sieć wodociągową, kanalizacyjną, sanitarną i gazową.

Czytaj więcej: Swarzędz: rewolucja na śródmiejskich ulicach. Ogłoszono przetarg na gruntowny remont

Swarzędz: nowa organizacja ruchu w centrum

Początek robót drogowych wiąże się z nową organizacją ruchu na remontowanych ulicach. W pierwszym etapie zmiany dotkną ul. Zamkowej i pl. Powstańców Wielkopolskich.

– W dniu 10.01.2022 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu – Etap 1. Wyłączona z ruchu samochodowego zostanie ul. Zamkowa oraz plac Powstańców Wlkp.

– informuje wykonawca inwestycji, firma STRABAG.

Oznacza to, że ul. Zamkowa będzie całkowicie zamknięta na odcinku od Rynku do ul. Grudzińskiego (zatem także przy Szkole Podstawowej nr 1), a na pl. Powstańców Wielkopolskich nie będzie można parkować aut.

Na czerwono zaznaczono drogi wyłączone z ruchu. Źródło: UMiG w Swarzędzu
Nowa organizacja ruchu i miejsca ustawienia znaków drogowych. Źródło: UMiG w Swarzędzu

Nowe chodniki i jezdnie

Jak czytamy w komunikacie, na pl. Powstańców Wielkopolskich zlokalizowane zostanie zaplecze budowy. Wykonawca ma zapewnić dojście do posesji położonych wzdłuż przebudowywanych ulic.

– Następnie wykonawca robót przystąpi do rozbiórki elementów pasa drogowego tj. obramowania oraz nawierzchni jezdni i chodników wraz z podbudowami. W kolejnych fazach przebudowana zostanie sieć wodociągowa, gazowa oraz oświetlenie drogowe a istniejąca kanalizacja ogólnospławna zostanie zastąpiona nowoprojektowaną kanalizacją deszczową oraz sanitarną

– przekazuje STRABAG.

Po zakończeniu robót podziemnych przyjdzie czas na położenie nawierzchni – bitumicznej na jezdni, kostki kamiennej na chodnikach, kostki brukowej na miejscach postojowych.

W kolejnym etapie inwestycji przebudowane zostaną ulice: Mickiewicza, Bramkowa, Mylna i fragmenty ul. Krótkiej i Nowy Świat. Nie jest jeszcze znana data rozpoczęcia robót na tych ulicach.

Reklama