Reklama

Swarzędz: starszy mężczyzna pobity w autobusie. Sprawca dobrze znany policji

, 9 sierpnia 2022
źródło: pixabay.com

W swarzędzkim autobusie doszło do brutalnego ataku na 79-latka. Sprawca pobił seniora i groził mu śmiercią. Policjanci zatrzymali podejrzanego.

Dramatyczne sceny rozegrały się w autobusie linii 491 Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. W biały dzień, 23 lipca, 30-letni napastnik zaatakował starszego mężczyznę.

Czytaj też: Seniorka ukradła lunetę, która miała trafić do ukraińskich żołnierzy

– Sprawca najpierw uderzył go w twarz, a następnie bił po głowie oraz kopał i uderzał pięściami po całym ciele. W związku z tym pokrzywdzony doznał licznych obrażeń ciała, a napastnik uciekł. Ponadto agresor groził mężczyźnie słownie utratą zdrowia i pozbawieniem życia

– relacjonuje mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Pobicie seniora w autobusie: sprawca zatrzymany i aresztowany

Jak informują funkcjonariusze, po tym jak dowiedzieli się o zdarzeniu natychmiast zaczęli poszukiwania sprawcy. Trzy dni później zatrzymali go w Swarzędzu.

– To 30-letni mieszkaniec tej miejscowości, który już wcześniej był notowany za inne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych. Policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o zastosowanie wobec niego 3 miesięcznego aresztu, a sędzia przychylił się do tego wniosku

– informuje mł. asp. Marta Mróz.

Reklama