Reklama

Swarzędz: Lidl przechodzi metamorfozę. Co się zmieni?

, 30 maja 2021
Remont marketu Lidl w Swarzędzu potrwa do lipca

Od jakiegoś czasu trwa remont marketu sieci Lidl przy ul. Polnej w Swarzędzu. Sklep jest nieczynny, toczą się prace modernizacyjne. Wiemy, kiedy do sklepu będą mogli wrócić klienci i co się zmieni.

Lidl przy ul. Polnej to pierwszy market tej sieci, który powstał w gminie Swarzędz – drugi działa w Zalasewie. W ostatnich tygodniach rozpoczął się remont starszego z nich, sklep jest nieczynny, na parkingu pojawił się sprzęt budowlany, a teren ogrodzono płotem.

Czytaj też: Bumerang Park Zalasewo: Wiemy, jakie sklepy znajdą się w nowej galerii

Lidl Swarzędz – rozwiązania ekologiczne

Jak wynika z informacji przekazanych Swarzędz LIVE przez przedstawicieli sieci Lidl, zakres modernizacji jest duży. Obiekt zmieni się z zewnątrz i w środku, postawiono także na rozwiązania ekologiczne.

– Podczas modernizacji naszego sklepu przy ul. Polnej zostanie odświeżone wnętrze budynku oraz jego elewacja. Obiekt zostanie wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED oraz instalację odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych. Planowana jest także modernizacja instalacji wentylacyjno-grzewczej bazującej na rekuperacji, a także zmiana kolorystyki dachu.

– informuje Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Czytaj też: Mieszkańcy mogą się wymienić kwiatami. W Swarzędzu ruszyła roślinodzielnia

Co się zmieni? Kiedy otwarcie?

W sklepie po modernizacji pojawią się również dodatkowe udogodnienia dla klientów.

– Do dyspozycji naszych klientów zostaną zamontowane kasy samoobsługowe

– przekazuje Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

W planie prac remontowych jest również wymiana nawierzchni parkingu oraz rewitalizacja terenów zielonych – pojawi się na nich łąka kwietna. Remont zakończy się w lipcu.

Reklama