Reklama

Suknia ślubna projektantki ze Swarzędza w serialu TVP. Wystąpi w niej znana aktorka

, 3 stycznia 2023
Suknia ślubna projektantki ze Swarzędza pojawi się w serialu TVP
fot. YouTube.com/oficjalny zwiastun serialu "Dom pod Dwoma Orłami"

W drugim odcinku debiutującego w Nowy Rok serialu TVP „Dom pod Dwoma Orłami” będzie można zobaczyć suknię ślubną uszytą przez mieszkającą w Swarzędzu projektantkę Kamę Ostaszewską. Ubierze ją postać, w którą wciela się Karolina Gruszka. – To było ciekawe doświadczenie i moja pierwsza poważna współpraca z branżą firmową – mówi projektantka.

Reklama

1 stycznia na antenie TVP 1 miał premierę serial historyczny „Dom pod Dwoma Orłami”. Występuje w nim Karolina Gruszka, która wcieliła się w rolę młodej Zofii. W scenie ślubu w najbliższym odcinku aktorka wystąpi w sukni ślubnej zaprojektowanej i uszytej specjalne na potrzeby serialu w pracowni sukien Kamy Ostaszewskiej, która jest mieszkanką Swarzędza

– informuje Swarzędz LIVE Piotr Bryja z Atelier Ostaszewska.

Czytaj także: Najpopularniejsze imiona w 2022 roku w Swarzędzu

„Dom pod Dwoma Orłami”: suknia ślubna swarzędzkiej projektantki w serialu

Jak wspomina Kama Ostaszewska, kontakt z osobami odpowiedzialnymi za powstanie nowego serialu Telewizji Polskiej nawiązała na początku 2020 roku. Dla wielu branż, w tym także ślubnej, był to szczególnie trudny czas początków pandemii, a więc lockdownów i obostrzeń.

Późnym wieczorem zadzwonił telefon. W słuchawce głos znanej polskiej kostiumolog, Magdaleny Rutkiewicz-Luterek. Powiedziała parę słów o planowanym serialu i zapytała, czy nie chciałabym uszyć sukni ślubnej dla Karoliny Gruszki, grającej w tym serialu młodą Zofię Szablewską

– wspomina Ostaszewska.

Suknia ślubna na potrzeby serialu powstawała jesienią 2020 r. Projektantka ocenia dziś tamten czas, jako ciekawe wyzwanie i debiut we współpracy z branżą filmową. Miała także okazję poznać zarówno Magdalenę Rutkiewicz-Luterek, jak i Karolinę Gruszę, dla której postaci przygotowywała suknię.

Komplementy z ich ust, porównujące projekt i jakość wykonania do znanych polskich domów mody, były mi szczególnie miłe 

– tłumaczy projektantka.
Karolina Gruszka z Kamą Ostaszewską, projektantką sukni do serialu „Dom pod Dwoma Orłami”.
fot. ostaszewska.com

Kama Ostaszewska swoją suknię opisuje, jako prostą i długą, zgodnie z czasem akcji serialu stylizowaną na lata 20. XX w. Talia jest obniżona, a rękawy „bufki” zostały wykończone szerokim, koronkowym mankietem zapinanym na guziki. Przód sukienki jest zbluzowany i opada na koronkowy pasek. Całości dopełnia długi tren i pęknięcie na plecach. Do kompletu uszyty został także welon z czepkiem ozdobiony haftem. Do sceny ślubu zostały na nim upięte żywe kwiaty.

Serial „Dom pod Dwoma Orłami” można premierowo oglądać co niedzielę na antenie TVP1 o godz. 20.20. Suknia ślubna autorstwa swarzędzkiej projektantki ma się pojawić w drugim odcinku – 8 stycznia. Produkcja liczy łącznie 10 odcinków i opowiada o losach bohaterów mieszkających we Wrocławiu w tytułowym „Domu pod Dwoma Orłami”. Akcja toczy się głównie latem 1997 r. tuż przed i w trakcie powodzi tysiąclecia oraz cofa się do czasów dawnych mieszkańców domu w okresie przedwojennym. Więcej można przeczytać: TUTAJ.

Zobacz zwiastun serialu „Dom pod Dwoma Orłami”:

Reklama