Reklama

Stadion w Swarzędzu wśród najładniejszych w Wielkopolsce! „Jeden z najnowocześniejszych w regionie”

, 12 stycznia 2023
Stadion w Swarzędzu wśród najładniejszych w Wielkopolsce! Oto dlaczego został wybrany
fot. UMiG Swarzędz

Nowoczesność, piękne położenie i arena zmagań reprezentacji U-19. Stadion Miejski w Swarzędzu zyskał uznanie redakcji „Głosu Wielkopolskiego”, która przygotowała zestawienie najładniejszych obiektów w regionie. Na co dzień na boisku położonym nieopodal Jeziora Swarzędzkiego rywalizują w III lidze piłkarze Unii Swarzędz.

Reklama

Stadion Miejski im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu uplasował się na podium najładniejszych tego typu obiektów w Wielkopolsce. Ranking przygotowali dziennikarze „Głosu Wielkopolskiego.

Czytaj też: WOŚP Swarzędz. Sztab opublikował program wydarzeń

„Świetnie przystosowany stadion z jedną trybuną oraz zmodernizowanym budynkiem klubowym” – uzasadniali swój wybór autorzy zestawienia. Swarzędzki stadion znalazł się w nim na trzecim miejscu, ustępując jedynie obiektom w Pobiedziskach i Międzychodzie.

Czym wyróżnia się stadion w Swarzędzu?

Twórcy rankingu brali pod uwagę kilka kryteriów. Wskazane w nim obiekty są przeważnie malowniczo położone, nowoczesne i historycznie zasłużone. Stadion w Swarzędzu spełnia praktycznie wszystkie kryteria.

Wyróżnia się zmodernizowanym budynkiem klubowym, doskonałym przystosowaniem do regularnych rozgrywek oraz jedną, częściowo zadaszoną trybuną, która pomieści do 1500 kibiców

– na te atuty wskazuje UMiG Swarzędz, który także chwali się wysokim miejscem lokalnego stadionu.

Wszystko to sprawia, że „Głos Wielkopolski” uznał go za jeden z najnowocześniejszych obiektów w regionie. Dodatkowo położony jest on malowniczo, bo niedaleko Jeziora Swarzędzkiego.

Aspekt historyczny? Jest. Lokalny dziennik przypomina, że to na tym obiekcie rozegrane zostały dwa mecze grupowe Mistrzostw Europy U-19 w 2006 r. Austriacy ulegli wtedy Czechom 1:3, a Szkocja wygrała z Turcją 3:2.

Stadion w Swarzędzu miejscem III-ligowych zmagań

Na co dzień na swarzędzkim obiekcie można oglądać mecze Unii Swarzędz występującej w drugiej grupie III ligi. „Duma Swarzędza” zimuje na 8. miejscu w ligowej tabeli z 26 punktami. Liderem są rezerwy Pogoni Szczecin, które w pierwszej rundzie zdobyły 38 oczek.

Odwiedź stronę >> Swarzędz LIVE << na Facebooku

Reklama