Reklama

Seniorka ukradła lunetę, która miała trafić do ukraińskich żołnierzy

, 16 maja 2022
źródło: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

73-letnia mieszkanka Swarzędza ukradła lunetę teleskopową do broni palnej. Urządzenie miała przy sobie Ukrainka i miało ono trafić do żołnierzy walczących na wschodzie.

Do kradzieży doszło 18 kwietnia. Policjanci zostali zawiadomieni, że nieznana osoba przywłaszczyła sobie lunetę o wartości 17 tys. zł.

Czytaj też: Strażnik miejski po służbie interweniował w autobusie. Chuligan zaatakował kontrolerkę

– 18 kwietnia do Komisariatu Policji w Swarzędzu zgłosiła się kobieta, obywatelka Ukrainy, która poinformowała o przywłaszczeniu specjalistycznego sprzętu optycznego przez nieznaną jej osobę. Do zdarzenia miało dojść w autobusie podmiejskim. Jak się okazało kobieta jest członkinią stowarzyszenia, które chcąc pomoc ukraińskim żołnierzom w walce z okupantem, zakupiło lunetę teleskopową do broni palnej

– relacjonuje podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Kradzież lunety dla ukraińskich żołnierzy: zatrzymano seniorkę

Swarzędzcy policjanci szybko ustalili sprawczynię. Okazała się nią 73-letnia mieszkanka Swarzędza. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę 21 kwietnia i przeszukali jej mieszkanie – znaleziono w nim skradzioną lunetę.

73-latka nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszała zarzut przywłaszczenia, do którego się przyznała. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności

– tłumaczy podinsp. Iwona Liszczyńska.

Reklama