Reklama

Rusza punt szczepień w swarzędzkiej hali sportowej. Można się już rejestrować

, 11 maja 2021
Punkt szczepień w swarzędzkiej hali sportowej jest już gotowy
fot. UMiG Swarzędz

W środę, 12 maja rozpoczyna swoją działalność punkt szczepień powszechnych w hali sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Św. Marcina 1.

Od kliku tygodni trwały przygotowania do uruchomienia punktów szczepień powszechnych, które organizowane są przez samorządy. Swarzędz zgłosił gotowość do stworzenia dwóch takich miejsc, jednak akceptację zyskała tylko jedna lokalizacja – w hali widowiskowo-sportowej, popularnej „Unii”.

Czytaj więcej: W Swarzędzu jeden punkt szczepień powszechnych zamiast dwóch

Teraz już wiadomo, że w środę 12 maja rozpoczną się szczepienia w punkcie mieszczącym się w hali sportowej przy ul. Św. Marcina 1.

Jak się zarejestrować na szczepienie w Swarzędzu?

Rejestracja na szczepienia już trwa. Na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów:

-poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
-elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
-wysyłając SMS o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333

– informuje Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Jak przekazuje Starostwo Powiatowe w Poznaniu, za kwestie medyczne odpowiada Szpital Podolany – ta instytucja zapewnia zespoły szczepienne składające się z pielęgniarek i lekarzy.

– Obecnie w powiecie poznańskim zaszczepionych zostało ponad 67 tysiące osób, blisko 18 tysięcy przyjęło drugą dawkę. Średnio dziennie podawanych jest około 400 dawek. Każdy z przygotowanych punktów może maksymalnie zaszczepić jednego dnia od 500 do 700 osób. Warunek jest jeden. Stałe dostawy szczepionek

– informuje Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Reklama