Reklama

Remont centrum Swarzędza: burmistrz przeprasza i zapowiada koniec prac latem

, 20 stycznia 2023
fot. Pixabay.com

Od roku trwa remont centrum Swarzędza. Gruntowna przebudowa dróg jest uciążliwa zarówno dla mieszkańców, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą w rejonie starej części miasta. Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza zreferował stan prac w centrum, przeprosił za utrudnienia i podał orientacyjny termin zakończenia remontu. Nie ukrywa, że gmina będzie wskazywać wykonawcy miejsca do poprawki.

Reklama

Remontowa rewolucja w centrum Swarzędza trwa od roku. Nic dziwnego, że stopniowo staje się bardziej uciążliwa dla mieszkańców, których zmęczenie remontem z miesiąca na miesiąc wzrasta. Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza w najnowszym filmie na swoim profilu na Facebooku przyznaje, że swarzędzanie często pytają go o remont śródmieścia.

Czytaj więcej: Rewolucja na śródmiejskich ulicach. Ogłoszono przetarg na gruntowny remont

Remont centrum Swarzędza: jak przebiegają prace?

Burmistrz postanowił więc przedstawić aktualny stan prac przy budowie ulic: Zamkowej, placu Powstańców Wielkopolskich, Adama Mickiewicza, Nowy Świat, Mylnej, Bramkowej, Gołębiej i Krótkiej.

Toczy się ona od roku i będzie trwała jeszcze około pół roku, czyli latem powinna się zakończyć

– zapowiada burmistrz Szkudlarek.

Dodaje, że obecnie kończą się prace brukarskie w ulicy Zamkowej, natomiast realizowane są w ulicy Nowy Świat. Zakończono też roboty podziemie w ulicach Nowy Świat i Mickiewicza, trwają te w Gołębiej.

Z kolei od lutego mają rozpocząć się prace drogowe w ulicy Nowy Świat w rejonie od ul. Cieszkowskiego. Kolejny front robót planowany jest na ul. Mylnej.

Burmistrz Szkudlarek: chciałbym przeprosić za utrudnienia

Marian Szkudlarek tłumaczy, że urzędnicy zauważają trudności w realizacji remontu centrum, bo m.in. wymieniane są wszystkie media i rozdzielana jest kanalizacja.

Nie jest łatwo prowadzić taką inwestycję w starej części miasta, przy dość wąskich ulicach. Wiemy z jakimi problemami spotyka się wykonawca. Czasami dokumentacja nie odzwierciedla tego, co jest pod ziemią, ale taki stan zastaliśmy i musimy się z nim uporać

– podkreśla burmistrz.

Zaznacza, że ostatnio urząd po raz kolejny wezwał wykonawcę do utrzymania porządku i przejezdności w miejscu inwestycji. Realizator remontu ma się z kolei tłumaczyć szerokim zakresem prac, czy ciężkimi warunkami spowodowanymi deszczem i rozmakaniem nawierzchni. Burmistrz Szkudlarek nie pozostawia jednak wątpliwości, że jako inwestor UMiG ma szereg uwag i będą jeszcze realizowane poprawki tam, gdzie coś jest wykonane nieprawidłowo.

Chciałbym z jednej strony podziękować za wyrozumiałość, a jednocześnie przeprosić za utrudnienia, jakich doświadczają zarówno mieszkańcy, jak i prowadzący działalność

– podsumowuje Szkudlarek.

Całe wystąpienie burmistrza Swarzędza:

Reklama