Reklama

Rehabilitacja pocovidowa w Swarzędzu! Jakie kryteria trzeba spełnić?

, 11 czerwca 2021
rehabilitacja pocovidowa Swarzędz
fot. Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Przechorowałeś COVID-19, ale nadal odczuwasz jego skutki? W Polsce od kilku tygodni działa już program rehabilitacji pocovidowej. Udzielana jest ona stacjonarnie oraz w domu i warunkach ambulatoryjnych. Z tego ostatniego rodzaju pomocy można już korzystać w Swarzędzu. Wiemy gdzie i jakie warunki trzeba spełnić.

W Swarzędzu ambulatoryjną rehabilitację pocovidową prowadzi klinika Rehasol Clinic. Oznacza to, że zajęcia dla pacjentów są prowadzone w placówce, a dokładnie – w pracowni fizjoterapii przy ul. Augusta Cieszkowskiego 100/102C. Skontaktować się z punktem można pod numerem telefonu 519 662 649.

Czytaj też: Seria pożarów w Swarzędzu. Policja: badamy sprawę, nie wykluczamy udziału osób trzecich

Dla kogo rehabilitacja pocovidowa?

Rehabilitacja pocovidowa w tym i wielu innych punktach w Wielkopolsce jest całkowicie bezpłatna. Realizatorzy mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Usługi te kierowane są do pacjentów po przechorowaniu COVID-19, u których utrzymuje się duszność, poważnie utrudniająca aktywność pacjenta (pogorszenie tolerancji wysiłku fizycznego)

– czytamy na stronie Wielkopolskiego Oddziału NFZ.

Celem programu jest ogólna poprawa sprawności organizmu poprzez regularny trening fizyczny pod okiem fizjoterapeuty oraz edukacja, jak radzić sobie ze skutkami choroby.

Rehabilitacja pocovidowa Swarzędz: Jak się zapisać?

Cykl rehabilitacji (zarówno stacjonarnej, jak i domowej czy ambulatoryjnej) można zacząć najpóźniej 6 miesięcy od zakończenia leczenia COVID-19. Skierowanie na nią może wystawić praktycznie każdy lekarz, który ma podpisaną umowę z NFZ. Może to być więc zarówno lekarz rodzinny, specjalista, jak i prowadzący pacjenta w przypadku pobytu w szpitalu.

Rehabilitacja pocovidowa trwa maksymalnie 6 tygodni, ale jej dokładną długość określa osoba pod okiem której pacjent powraca do pełnej sprawności.

Pacjent posiadający skierowanie może się zapisać na rehabilitację w dowolnie wybranym punkcie. Poniżej podajemy dokładne dane punktu w Swarzędzu z wykazu zamieszczonego na stronie NFZ.

SWARZĘDZREHASOL CLINIC MEDYCZNO-REHABILITACYJNA SP. Z.O.O.PRACOWNIA FIZJOTERAPII62-020 SWARZĘDZ, AUGUSTA CIESZKOWSKIEGO 100/102C519 662 649
źródło: www.nfz-poznan.pl

Aktualną listę punktów, które realizują rehabilitację pocovidową w Wielkopolsce można znaleźć na tych stronach:

Sprawdź również: Swarzędz: Lidl przechodzi metamorfozę. Co się zmieni?

Reklama