Reklama

Punkt Szczepień Powszechnych w Swarzędzu już po wizytacji NFZ. Może zacząć działać w połowie maja

, 22 kwietnia 2021
W Swarzędzu powstaje Punkt Szczepień Powszechnych
fot. Metropolia Poznań

Metropolia Poznań poinformowała w czwartek, 22 kwietnia, że na obiektach, gdzie współorganizuje Powszechne Punkty Szczepień odbyła się już wizytacja pracowników NFZ. To niezbędny element, żeby punkt mógł zacząć działać. – Prawdopodobny termin pierwszych szczepień w tych punktach to połowa maja – pisze Metropolia Poznań.

O tym, że w Swarzędzu może powstać Punkt Szczepień Powszechnych wiadomo od początku kwietnia. Przy jego organizacji pomaga Metropolia Poznań, a przebieg akcji szczepień organizować mają pracownicy Szpitala Podolany. Pierwotnie na Punkty Szczepień Powszechnych zaproponowano dwie lokalizacje w Swarzędzu, ale weryfikację przeszedł tylko ten w hali sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Ma być jednym z siedmiu masowych punktów szczepień w powiecie poznańskim. Szczepić przeciw COVID-19 ma tam sześć zespołów na raz.

Czytaj poprzednie teksty:

Punkt Szczepień Powszechnych Swarzędz: po wizytacji NFZ

Do tego, by ostatecznie mógł zacząć działać niezbędne jest przejście wizytacji pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informuje w mediach społecznościowych Metropolia Poznań – ta już się odbyła i wypadła pozytywnie.

Wizytacja NFZ w przyszłych punktach szczepień powszechnych potwierdziła, że jesteśmy gotowi do ich uruchomienia. Nadal czekamy na formalną decyzję, że możemy szczepić i na wskazanie od kiedy

– pisze Metropolia Poznań.

Dalej dodaje, że szczepienia prawdopodobnie mogłyby się rozpocząć w połowie maja.

Poza Swarzędzem Metropolia Poznań, samorządy i Szpital Podolany organizują punkty szczepień w:

  • Koziegłowach,
  • Kórniku,
  • Luboniu,
  • Śremie,
  • Konarzewie,
  • Rokietnicy.

👨‍🔬 Wizytacja NFZ w przyszłych punktach szczepień powszechnych potwierdziła, że jesteśmy gotowi do ich uruchomienia 💪…

Opublikowany przez Metropolia Poznań Czwartek, 22 kwietnia 2021

Reklama