Reklama

Punkt szczepień masowych w Swarzędzu? Jest taka propozycja

, 6 kwietnia 2021
Szczepienie covid Swarzędz
fot. Pixabay.com

W Swarzędzu może powstać punkt szczepień masowych – taka propozycja trafiła do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Miałby być zlokalizowany na obiektach Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Propozycja czeka na zaopiniowanie, a pełna lista nowych punktów szczepień dla Wielkopolski ma zostać opublikowana do 11 kwietnia.

W związku z tym, że do Polski od kwietnia trafia zdecydowanie więcej szczepionek niż wcześniej (w tym miesiącu ma ich być od 5 do 7 mln dawek), rząd planuje przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień. Żeby tak się stało, powstać mają co najmniej dwa punkty szczepień masowych w każdym powiecie. Jeden w szpitalu, a drugi w miejscu, które zaproponuje samorząd. Wszystko wskazuje jednak na to, że w Wielkopolsce takich punktów uda się utworzyć więcej.

Czytaj też: Policja skontrolowała BMW jadące przez Kobylnicę. Auto było praktycznie wrakiem

Do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego trafiły właśnie propozycje od wszystkich samorządów w województwie. Łącznie jest ich 105, większość pozytywnie przeszła już weryfikację.

Punkt szczepień masowych w Swarzędzu

Na liście znajdziemy także Swarzędz, a dokładniej – obiekty Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Który dokładnie? Tego urząd nie wskazuje, ale biorąc pod uwagę, gdzie inne samorządy chcą lokować punkty szczepień masowych – w grę wchodzi najpewniej lodowisko, hala widowiskowa lub stadion.

Z informacji WUW nie wynika też na razie, czy obiekt został już pozytywnie zaopiniowany, choć wymienienie SCSiR w informacji, pozwala tak myśleć. Ostateczne potwierdzenie już niebawem, bo najpóźniej 11 kwietnia. Do tego dnia ma się ukazać pełna lista punktów szczepień masowych.

Wykaz propozycji samorządów został już przekazany do wielkopolskiego oddziału NFZ, wojewódzkiego sanepidu oraz komendanta wojewódzkiego policji. Mają oni zaopiniować je pod względem sanitarno-epidemiologicznym, bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Współpraca rządu z samorządami w kwestii organizacji punktów szczepień masowych ma na celu przyspieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień, który jest teraz jedyną szansą na powrót do normalności

– mówi Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

📢 Do Wielkopolskiego Urzędu Wielkopolskiego wpłynęło1️⃣0️⃣5️⃣ propozycji punktów szczepień masowych, z czego większość…

Opublikowany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu Wtorek, 6 kwietnia 2021

Gdzie na szczepienie przeciwko COVID-19? Sprawdź na mapie punktów szczepień.

Reklama