Reklama

Przetarg na przebudowę wiaduktu w Swarzędzu rozstrzygnięty. GDDKiA wybrała ofertę Strabagu

, 6 marca 2023
źródło: Google Maps

GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na przebudowę wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 92 w Swarzędzu. Zwyciężył Strabag, który w konkursie ofert zaproponował najniższą cenę. Zgodnie z propozycją generalny remont wiaduktu na ul. Poznańskiej ma kosztować niecałe 16 mln złotych.

Reklama

Nieco ponad miesiąc zajęło Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybranie wykonawcy, który zajmie się przebudową wiaduktu w ciągu DK92 nad ulicą Piaski w Swarzędzu. Przypomnijmy, że oferty złożyło 12 firm, a budżet GDDKiA na tę inwestycję wynosił 17,5 mln złotych. Zmieściło się w nim czterech oferentów.

Czytaj więcej: Niemal 17,5 mln złotych na przebudowę wiaduktu w Swarzędzu. Do przetargu stanęło 12 firm

W poniedziałek, 6 marca GDDKiA obwieściła, że wybrała ofertę firmy Strabag. W konkursie odrzuconych zostało siedem ofert, a rozpatrywanych i punktowanych było pięć. Propozycja Strabagu otrzymała najwyższą możliwą notę – 100 punktów. Przypomnijmy, że była ona też najtańsza i wynosiła nieco ponad 15,9 mln zł. Niemal taką samą kwotę zaproponowała firma PBW Inżynieria (różniły się o niecałe 6 tys. zł), której ofertę Generalna Dyrekcja oceniła na 99,96 pkt. Oznacza to, że o wyborze wykonawcy zadecydowało… 0,04 pkt.

Wiadukt w Swarzędzu: wykonawca przebudowy wybrany, co dalej?

Kolejnym krokiem po wyborze najkorzystniejszej oferty powinno być podpisanie umowy ze Strabagiem. Wcześniej GDDKiA informowała, że zamierza dopełnić wszelkich formalności do połowy roku, a następnie przekazać plac wykonawcy. Od tej chwili będzie on miał dwa lata na generalną przebudowę konstrukcji wiodącej ulicą Poznańską w Swarzędzu. Oznacza to, że remont powinien się zakończyć najdalej w połowie 2025 roku.

O tym, co dokładnie zakłada plan prac pisaliśmy w artykule: Tak zmieni się wiadukt na DK92 po przebudowie. Poznaliśmy zakres i plan prac. Podstawowym zadaniem wykonawcy będzie rozbiórka obecnego wiaduktu i postawienie w jego miejsce dwóch nowych obiektów. Ruch na DK92 ma być utrzymany przez cały czas trwania remontu. Odbywać się będzie w obu kierunkach jedną jezdnią.

Poważniejsze utrudnienia mogą też wystąpić na ul. Piaski. Planowo ruch ma się tam odbywać wahadłowo, ale zdarzać się mają również momenty całkowitego zamknięcia drogi. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Reklama