Reklama

Poznański maraton, swarzędzkie utrudnienia. Dworzec na Śródce czasowo wyłączony

, 15 października 2022
fot. Adam Ciereszko

W niedzielę, 16 października, odbywa się 21. Poznań Maraton. Biegacze rozpoczną rywalizację o godz. 9. Trasa prowadzi przez ulice Poznania, w tym przez rondo Śródka, dlatego utrudnienia dotkną także pasażerów swarzędzkich autobusów.

Reklama

W niedzielę o godz. 9 w Poznaniu startuje bieg maratoński. Kierowcy zamierzający poruszać się po mieście powinni spodziewać się utrudnień – trasa maratonu zaczyna się na ul. Grunwaldzkiej i biegnie przez ulice m.in Łazarza, Wildy czy Rataj.

Odjazdy autobusów z zastępczych przystanków

Zawodnicy pobiegną także ul. Baraniaka, następnie ul. Jana Pawła II w kierunku ronda Śródka i dalej ul. Wyszyńskiego w kierunku centrum. Oznacza to, że trasa maratonu prowadzi przez śródeckie rondo. Spowoduje to, oprócz utrudnień drogowych, zmiany w funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej – linie 401, 405 i 412 nie będą miały możliwości dojazdu do dworca autobusowego.

– Od godziny 8:00 zmianie ulegnie lokalizacja przystanku końcowego i przystanków początkowych. Dla linii 401 i 405 będzie to przystanek przy kościele św. Jana Jerozolimskiego na ul. Warszawskiej, a dla linii 412 przystanek przy ul. Podwale.

– informują przedstawiciele Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Organizatorzy maratonu zapewniają, że drogi otwierane będą po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Utrudnienia najdłużej – do ok. godz. 15 – mogą potrwać na ul. Grunwaldzkiej, ponieważ to ostatnia prosta trasy prowadząca do mety zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

SZCZEGÓŁY UTRUDNIEŃ DROGOWYCH W POZNANIU.

Trasa 21. Poznań Maraton

Reklama