Reklama

Pożar śmieci pod Swarzędzem. Ogień widoczny z kilku kilometrów

, 23 maja 2021
fot. Swarzędz LIVE

W nocy z niedzieli na poniedziałek wybuchł bardzo duży pożar sterty śmieci na terenie jednego z zakładów w Jasinie pod Swarzędzem. Z ogniem walczyło około 50 strażaków, a na miejscu zjawiła się specjalistyczna jednostka chemiczna straży pożarnej. Krótko po północy zadymienie nadal było bardzo duże, a służby szacowały, że walka z ogniem może zająć wiele godzin.

Informację o pożarze na terenie jednego z zakładów w Jasinie pod Swarzędzem strażacy odebrali w niedzielę, 23 maja przed godz. 23. Na miejscu natychmiast zjawiły się jednostki JRG3, OSP Swarzędz i OSP Kobylnica. Jak się okazało – paliła się sterta śmieci. Słup ognia i dymu był widoczny z wielu kilometrów.

Szybko zdecydowano, że potrzebne będzie zadysponowanie na miejsce jeszcze większych sił. W ciągu godziny od zgłoszenia z ogniem walczyło już około dziesięciu zastępów strażaków, w tym specjalistyczny wóz chemiczny. Na miejscu naliczyć było można zespół około pięćdziesięciu osób.

Paliły się przede wszystkim tworzywa sztuczne, co spowodowało ogromne zadymienie całej okolicy. Nie ułatwiało to także pracy straży pożarnej, na co wskazywał kontener, który przyjechał z zapasem aparatów oddechowych.

Po północy akcja na miejscu zdarzenia nadal trwała. Do Jasina przyjechał z Poznania oficer koordynujący. Wszystko wskazuje na to, że gaszenie pożaru może potrwać wiele godzin.

Czytaj też: Jest przetarg na budowę drogi. Będzie nowy dojazd do centrum

Reklama